2016. július 23., szombat

Joyce Meyer- Újítsd meg az életed a szavaiddal!

A szavaknak nagy hatalmuk van, és emiatt neked is sokkal nagyobb hatalmad van, mint gondolnád. Nagyon befolyásos személy vagy. Nem kell főnöknek lenned, nem kell, hogy ilyen-olyan doktori címed vagy titulusod legyen, híresnek sem kell lenned, sőt kiemelkedően okosnak sem. Mindössze egy dologgal kell rendelkezned: a beszéd képességével. A szavainkkal bátoríthatunk, vagy éppen lelombozhatunk valakit, inspirálhatunk, vagy bánthatunk, álmodhatunk, vagy kételkedhetünk. A Biblia tele van olyan igékkel, amik arról szólnak, hogy a szavainkkal képesek vagyunk befolyásolni az életünk folyását. A Példabeszédek 18,21-ben ez áll: "Élet és halál van a nyelv hatalmában, amelyiket szereti az ember, annak a gyümölcsét eszi." Az élet és a halál, azaz az áldás és átok lehetősége, ami a szánkat olyan jelentőségteljessé teszi. És az a kemény igazság, hogy felelősséggel tartozunk aziránt, hogy mit engedünk kijönni a szánkon. Mi magunk döntjük el, hogy mit teszünk a szavainkkal. A világban történő események következtében könnyű a halált, átkot és a negativitást felfedeznünk mindenhol és mindenben: a hírekben, sorban állás közben a boltban, a kávéházban és a munkahelyen. Elégedetlenséggel, panaszkodással, mások hibáztatásával, gúnyolódással találkozunk mindenfelé, sajnos sokszor még keresztények körében is. Úgy gondolom, nagyon fontos, hogy változtassunk, és az életünket a helyes irányba tereljük. De ehhez a szánkat kell először a megfelelő irányba terelnünk. Képzeld el, mi lenne, ha valaki rögzítette volna mindazt, amit az elmúlt huszonnégy órában mondtál, és most ezt visszajátszanánk? Miről szólnának a szavaid? Élet lenne bennük, vagy inkább halál? Építő, életet adó szavakat hallanánk? Mennyi lenne benne a panaszkodás, elégedetlenség, netán gúnyolódás? Fontos, hogy tudjuk: ami a szánkon kijön felfedi, hogy kik vagyunk valójában. Ez tulajdonképpen a Krisztust követők érettségének a mérője. Isten azt szeretné, ha az élet és az áldás szavait szólnád. Építs és ne rombolj. Ha megváltoztatod a szavaidat, akkor az életed is meg fog változni! Dave, a férjem, és én pár évvel ezelőtt megtanultuk ezt a leckét. Már egészen jól megy, de természetesen még most is növekszünk, fejlődünk ebben. Rájöttünk, hogy mennyire megváltozott az életünk, mióta minden napot a következő szavakkal kezdünk: "Istenem, Jézus nevében kérlek, hogy áldd meg ezt a napot. Megáldom a házastársamat, a gyermekeimet, az unokáimat, a barátaimat, az üzleti partnereinket, a munkatársaimat, a szomszédjaimat, és minden embert, akivel ma találkozom." Ha a szavainkat arra használnánk, hogy minden embert megáldjunk, akikkel kapcsolatba kerülünk, akkor megváltozna az életünk, és azok az életek is, melyeket megérintünk. Ha komolyan vesszük, hogy a szavainkkal másokat megáldjunk, akkor Isten garantáltan gondoskodni fog arról, hogy minket is nagyon megáldjon! Ámen!

Cseri Kálmán-A kegyelem harmatja-Magába szállt

"Ekkor magába szállt és ezt mondta: Az én apámnak hány bérese bővelkedik kenyérben, én pedig itt éhen halok!" (Lk 15,17)

Valaki azt mondta, nyári pihenésének egyik eredménye az volt, hogy végre magába szállt, s ennek sok jó következménye lett. Jézus a tékozló fiú példázatában használta ezt a kifejezést. Mit kell ezen érteni? Mit jelentett ez a tékozló fiú esetében?

Nagyon sok ember olyan értelemben magán kívül van, hogy a bajainak okát önmagán kívül keresi. Másokat vádol, önmagát mentegeti. A tékozló fiú is élte világát, amíg volt pénze, olyan harsogás volt körülötte, hogy nem hallott meg semmit. A disznók vályújáig kellett eljutnia, hogy végre befelé nézve megérkezzen önmagához, felismerje, hogy egyedül ő minden bajának az oka.

Amikor magába szállt, eszébe jutott az apja, de nem önmagában találta meg, hanem haza kellett mennie hozzá. Senki sem önmagában találja meg Istent, lelke mélyebb rétegeiben, valamiféle meditáció során, hanem az önmagára lelt ember leborul a rajta kívül, tőle függetlenül létező kegyelmes Isten előtt, meghallja hívását, és vall neki: „vétkeztem az ég ellen és teellened".

Amikor magába szállt, rádöbbent, hogy mi nyomorúságainak az oka. Addig csak azt látta, hogy nincs otthona, az éhhalál szélére került, megalázzák, és kilátástalan a jövője. Most ismerte fel, hogy mindennek az az oka, hogy nincs a helyén. Ha otthon lenne, mindez nem így lenne. Otthon a béres is jóllakik mindennap.

Az embereknek sem hitbeli problémáik vannak, hanem megélhetési, egészségügyi, társkapcsolati, önértékelési... Magunkba szállva látjuk meg, az a baj, hogy eljöttünk otthonról, hogy gyakorlatilag Isten nélkül telnek a napjaink. S ha a Szentlélek elsegít oda, hogy leborulunk Isten előtt, s kimondjuk: vétkeztem, de szeretnék veled élni, akkor kezdődik új szakasz az ember életében.

Mindennap az Ige fényében-AZ ÚJ FEGYVER


Andrew Kuyvenhoven -

A mai napon olvasandó igeszakasz: Róm 12,14-21 
 
14 Áldjátok azokat, akik üldöznek titeket; áldjátok és ne átkozzátok. 
15 Örüljetek az örülőkkel, sírjatok a sírókkal. 
16 Egymással egyetértésben legyetek, ne legyetek nagyratörők, hanem az alázatosakhoz tartsátok magatokat. Ne legyetek bölcsek önmagatok szerint. 
17 Ne fizessetek senkinek rosszal a rosszért. Arra legyen gondotok, ami minden ember szemében jó. 
18 Ha lehetséges, amennyire tőletek telik, éljetek minden emberrel békességben. 
19 Ne álljatok bosszút önmagatokért, szeretteim, hanem adjatok helyet az ő haragjának, mert meg van írva: "Enyém a bosszúállás, én megfizetek" - így szól az Úr. 
20 Sőt, "ha éhezik ellenséged, adj ennie, ha szomjazik, adj innia; mert ha ezt teszed, parazsat gyűjtesz a fejére." 
21 Ne győzzön le téged a rossz, hanem te győzd le a rosszat a jóval.

"Ne győzzön le téged a rossz, hanem te győzd le a rosszat a jóval."(Róm 12,21)

Az evangélium átalakít bennünket, és megtanítja nekünk az Istennek való önátadás új életstílusát (1-2.v.). Ezt az új életmódot az új közösségen, a Krisztus egyházán belül tanuljuk meg (3-13.v.). A Biblia útmutatást ad nekünk arra nézve, hogy hogyan éljünk egymással az egyházon belül. A fő mondanivaló az, hogy szeretnünk kell egymást. De az olyan emberekkel való kapcsolatunkban is a szeretetnek ezt az új fegyverét kell használnunk, akik bajt okoznak nekünk.
A keresztyén élet első- és utolsósorban szeretetet árasztó élet. Ez a szeretet Istentől jön, Krisztus jelenti ki azt nekünk, és a Szentlélek által lesz a miénk. Rajtunk keresztül árad másokhoz, és a legfőbb bizonyítéka annak, hogy Isten gyermekei vagyunk.
A keresztyén szeretet valami új, és megváltást hozó. Kétségbeejtően szükség van rá világunkban, ahol még a természetes gyengédség is nehéz időket él át.
"Ne győzzön le téged a rossz." A "rossz" egy olyan hatalom, amely mindenkit legyőz, aki cselekszi a rosszat, - azt a valakit is, aki rosszat állít szembe rosszal. Ha bosszút állunk magunkért, a rossz kétszeres diadalt aratott: először is a rossz kiszolgáltatottjai voltunk, azután a rossz kiszolgálói lettünk. Mind ellenségem, mind én a rosszaság fegyverét alkalmaztam. A rossz győzött.
"Hanem te győzd le a rosszat a jóval." A keresztyének jót állítanak szembe a rosszal. Míg minden természeti ember a gonoszt használja fel arra, hogy szembeszegüljön a gonosszal, a keresztyén új fegyvert alkalmaz: megpróbálja a gonoszt jóval legyőzni.
Jóllehet sokan nevetnek még a puszta gondolaton is, a keresztyének gyakorolják ezt a szabályt. A szeretet és jóság új fegyverét használják, mert hisznek Isten hatalmában.
De mi van akkor, ha a jó nem bizonyul erősebbnek a rossznál? Nem kellene-e tartózkodnunk attól, hogy jóságot pocsékolunk olyanokra, akik rosszak? Nem! Jobb bolondnak lenni Istenért, mint a rossz áldozatává válni. A rossznak csak akkor vagyunk áldozatai, ha gyakoroljuk a rosszat, és nem akkor, ha a jóság következtében szenvedünk.
 

Krisztus mindenek felett- MEGSZENTELŐDÉS


Oswald Chambers -

"Tőle vagytok pedig ti a Krisztus Jézusban, aki bölcsességül lett nekünk Istentől és igazságosságul, szentségül és váltságul" (2Kor 1,30).


Az élet oldala. A megszentelődésnek az a titka, hogy általa Jézus Krisztus tökéletes tulajdonságaiban részesülök, nem fokról fokra, hanem azonnal, amint hit által valósággá vált bennem, hogy Jézus Krisztus szentségül lett nekem. Nem jelent kevesebbet, mint hogy általa Jézus Krisztus szentsége észrevehetően az enyém lesz. A szent élet egyetlen csodálatos titka nem Jézus utánzása, hanem hogy az Ő tökéletes tulajdonságai megnyilvánuljanak az én halandó testemben. "Krisztus tibennetek" - ez a megszentelődés. Az Ő csodálatos életének részesévé leszek a megszentelődésben - hit által, Isten kegyelmének királyi ajándékaként. Kész vagyok-e oly valóságosan megszentelődni Istenért, amilyen valóság ez az Ő Igéjében? A megszentelődés Jézus Krisztus szent tulajdonságainak elnyerése. Az Ő türelme, szeretete, szentsége, hite, tisztasága, szépsége minden megszentelt lélekben és mindegyik által megmutatkozik. A megszentelődés nem azt jelenti, hogy Jézusból erőt veszünk a szentséghez, hanem hogy Jézussal együtt elfogadjuk azt a szentséget, ami benne van, hogy bennünk is ott legyen. A megszentelődés nem utánzás, hanem részesít valamiben. Az utánzás egészen más. Jézus Krisztusban minden tökéletes; és a megszentelődés titka az, hogy Jézus tökéletessége rendelkezésemre áll és általa lassan de biztosan rendezett, egészséges és szent életet kezdek élni. Isten hatalma birtokba vett (1Pt 1,5).
 

Isten ígéreteinek tárháza-Egyáltalán nem emlékezik meg


C. H. Spurgeon -

"Bűneikről és gonoszságaikról pedig többé nem emlékezem meg" (Zsid 10,17)
 
 


Kegyelmének szövetsége alapján az Úr úgy bánik népével, mintha az soha nem vétkezett volna. Valóban elfelejti összes bűnüket. Minden bűnt elfelejt, mintha soha nem követtük volna el őket, mintha teljesen eltűntek volna emlékezetéből. A kegyelem milyen nagy csodája ez! Isten olyat cselekszik ezzel, ami tulajdonképpen számára is lehetetlen. Irgalma csoda, amely messze felülmúlja az összes többi csodát.

Isten azóta nem emlékezik meg bűneinkről, amióta Krisztus áldozata "szentesítette" a szövetséget. Örvendezhetünk Benne, és nem kell félnünk attól, hogy bűneink miatt fellángol haragja. Íme: befogadott bennünket gyermekei közé, igazaknak tekint és kedvét leli bennünk, mintha tökéletesen szentek lennénk. Sőt: megkülönböztetett tisztességre is méltat bennünket, dicsőségének őrei, nyája védelmezői, az evangélium szolgái lehetünk. Szolgálatára érdemesít bennünket. Ez a legnagyobb és egészen különleges biztosíték arra, hogy Ő nem emlékezik meg bűneinkről. Mi, ha meg is bocsátunk egy ellenségünknek, már nemigen bízunk meg benne újra, ezt nem tartjuk bölcs dolognak. Az Úr azonban megbocsát, és utána úgy bánik velünk, mintha sohasem vétkeztünk volna. - Én lelkem, milyen nagyszerű ígéret ez! higgy benne és örvendezzél!

Bizonyságaid örökkévaló örökségem

Alfred Christlieb -

Menj, de jöjj vissza! Mert tudod, mit cselekedtem veled! (l.Kir. 19,20)


 

Menj! Ezzel a szóval ad engedélyt Illés Elizeusnak, hogy szüleitől és testvéreitől elköszönjön. Meg is tagadhatta volna tőle ezt, és a fiatalembert törvényeskedő módon magához köthette volna, de nem tette. Jó ezt azoknak meggondolniuk, akik fiatalokat vezetnek a Jézus Krisztus követésének útjára. Ha az ember megtiltja nekik a megengedett örömöket is, ezzel képmutatásra és látszatszentségre neveli őket.

Illés azonban így folytatta: "... de jöjj vissza"!

Határozott figyelmeztetés van ebben. Illés azt akarja ezzel kifejezni: Ne engedd, hogy bárki is visszatartson otthon! Szabadságod van arra, hogy szüleidet meglátogasd. El ne felejtsd azonban mennyei elhivatottságod! Ehhez mindenáron hűnek kell maradnod. - Ez a figyelmeztetés bizonyára nem volt felesleges. Nagyon valószínű, hogy mondtak ilyet neki: "Hogyan indulhatsz el ilyen bizonytalan jövőbe? Ki fog gondoskodni megélhetésedről? Csakugyan el akarod dobni az atyai örökséget"? Ekkor hallotta lelkében Elizeus a figyelmeztetést: Jöjj vissza"!

Hasonlóképpen kell segítenünk azokat, akik mint ifjak, vezetésünkre vannak bízva. Pál ezt írja az l.Kor. 6,12-ben: "minden szabad nékem, de én nem engedem, hogy bármi úrrá legyen felettem". Végül ezt mondja Illés: "Tudod, mit cselekedtem veled"! El ne feledkezzél elhívásodról!

Ez különösen fontos Ige a Jézus Krisztus fiatal követőinek is. Lehet, hogy tartósan világi környezetben élsz, lehet, hogy véletlenül rossz társaságba kerültél, gondold meg, mire hívott el Isten! Egy pillanatra se feledd el, amit az Úr Jézus érted tett! Ő a Magasságos Isten fia, és a kereszten életét és vérét adta érted. Ha ezt meggondolod, akkor a világi kívánságok és bűnök elvesztik vonzó erejüket.

"Menj, de jöjj vissza! Mert tudod, mit cselekedtem veled!"

Isten műhelyében-Lelki mámorosság

Carl Eichorn -

"A részegek éjjel részegednek meg. "(1 Thess 5, 7) 


 
Amíg az ember az Istentől való elszakadottság éjszakájában él, olyan, mint aki mámoros. Nem látja világosan a dolgokat, nincs józan ítélőképessége. Elfeledkezik mindenről, ha elkapja a harag, vagy a kívánság fellobban benne. Nem gondol a szomorú következményekre, sem súlyos felelősségére. Engedi, hogy magával ragadja a mámor, és a pusztulásba rohan. Ha azután már késő, akkor fájdalmas kijózanodással ébred rá a valóságra. Éppen így ködösít el a gond is. Rémületbe hajt, úgy hogy az ember nincs is igazán magánál. A gőgösség, elbizakodottság is olyan mint a köd, körülfogja a lelket. Az ember önmagával van eltelve, álmodozik a saját nagyságáról, ügyességéről és kiválóságáról. Önmagával kapcsolatban elvesztette józan ítélőképességét. Hamis lélek csapja be, a hízelgők csak fokozzák rossz állapotát, annyira, hogy szinte a talajt is elveszti a lába alól. - Néha egy egész népet elfog a gőg. A jelszavaknak félelmetes hatalmuk van, mégha nincs is bölcsesség bennük. A korszellem szinte varázslatos igézete alatt tartja az emberek lelkét.

A Biblia lerántja a leplet mindenről és megmutatja az ilyen mámorosság sátáni eredetét. A démoni hatalmak egész tömegeket elvakíthatnak és majd isznak Isten haragja mámoros kelyhéből, aki odaadja őket a sátáni befolyásnak, hogy napról napra a tévelygést tartsák igazságnak és a gonosztettet erényként dicsőítsék.

Csak egy mód van rá, hogy kijussunk a lelki ittasság állapotából: az igazság Igéje! Aki hallgat rá, józanná lesz. Az Igében a Szentlélek munkálkodik és ha Ő befolyásolhatja az embert, akkor az magához tér, világosan és értelmesen gondolkodik, mint az a megszállott, aki azután Jézus lábainál ült, miután meggyógyult (Lk 8, 35). A világ ugyan az igazi hívőt rajongónak, túlzónak és józantalannak tartja, de valójában a világ szelleme teszi az embert bolonddá és rajongóvá. Önmaguktól várnak mindent, azt hiszik, hogy felfelé haladnak, holott lefelé zuhannak. Azt remélik, hogy az emberiség a külső körülmények megjavítása által is megteremtheti a boldogság állapotát, megtérés és a gondolkodás megváltoztatása nélkül is. Úgy vélik, az emberek csak azért rosszak, mert rosszul megy a soruk. Mindez józantalanság

Isten asztaláról-Varga László

"Amikor Jézus látta, hogy Mária sír, és a vele jött zsidók is sírnak, megrendült lelkében és háborgott, és megkérdezte: Hova helyeztétek őt? ...Uram, jöjj és lásd meg! Jézus könnyekre fakadt. A zsidók ezt mondták: Íme, mennyire szerette!" János 11,33-44


Ez Lázár feltámasztásának története, feltétlenül végig kell olvasni a Szentírásból. Itt csak egy vonást emelünk ki belőle. Amikor Jézus meghallja, hogy Lázár súlyosan beteg, tudja, hogy meg fog halni, de nem mozdul a megmentésére. Pár nap múlva érkezik a gyászoló családhoz. Amikor maga előtt látja a számára olyan kedves családot, előtte zokog a hűséges Mária és a család barátai, átérzi keserűségüket, és szánalomra indul. Egyházunk temetési szolgálata nem a halottnak szól. Ő már Istennél van, túl az ítéleten, amit ember úgysem tud megváltoztatni. A cél az itt maradottak vigasztalása. Ott, Betániában is a halott testvéreinek szól a vigasztalás örök érvényű igéje: "Aki hisz énbennem, ha meghal is, él!" Lázár feltámasztása arra is szolgál, hogy megmutassa Isten hatalmát a halál felett, de ez nem volt maga a megígért feltámadás, Lázár pár év múlva újra csak meghalt. Ugyanolyan fontos célja volt a testvérek könnyeinek letörlése. Számunkra is Jézus legégetőbb parancsai közé tartozik a sírók vigasztalása.

Uram, köszönöm, hogy megmutattad, hogy a halál se nem úr, se nem tragikus előtted. Valóban az, de csak azok számára, akik elkárhoznak, mert nincs több lehetőségük a megtérésre. Én letettem életemet a Te kezedbe, csak azt kérem, addig tarts életben, míg feladatot és ahhoz való erőt is adsz! Ha lehetséges, ne hagyd, hogy tehetetlen teherré váljak családom számára, de engedd meg, hogy ép tudattal fogadjam a halált! És ha még többet is kérhetek, félek a halál előtti testi kínoktól, ha lehetséges, enyhítsd azokat, de ne az én akaratom legyen meg, hanem a Tied. Csak az a fontos, hogy hozzád kerüljek a halál kapuján át. Ámen.

Bizonyságaid örökkévaló örökségem

Alfred Christlieb -

Illés Elizeushoz ment és palástját reá vetette.l.Kir. 19,19






Ez a palást több volt Elizeusnak, mint egy ruhadarab, különben nem hagyta volna cserben érte szüleit, otthonát és minden vagyonát. Mit jelentett Elizeusnak ez a palást? Ez jelentette a prófétai tisztségbe való felemelkedést. Ha emberek sokszor meg is vetették ezt a tisztséget, mert hamis próféták is voltak, de Isten előtt a próféták kedvesek és szeretettek voltak, mint pl. Dániel (Dán. 9,23).

Hasonlókat mondhatunk azokról is, akiket a Jézus Krisztus igazságának palástja fedez be. A Zsid. 12,22-23-ban ezt olvassuk: "... járultatok a Sion-hegyéhez, az élő Isten városához, a mennyei Jeruzsálemhez..., az elsőszülöttek seregéhez és egyházához, akik be vannak írva a mennyekben..., és a tökéletes igazak lelkeihez". Micsoda megtiszteltetés! Aki ezt igazán felismeri, csak nevetni tud a világ csúfolódásain épp úgy, mint azon a hiábavaló dicsőségen, amellyel egymást illetik az emberek!

Elizeusnak ez a palást védelmet is jelentett azokkal szemben, akik prófétai hivatását nem értékelték, s abban lelték örömüket, ha őt kritizálhatták. "Nincs próféta tisztesség nélkül, csak a maga házában". Ha egy-egy rokona vagy szomszédja ezt mondta neki: "Te akarsz próféta lenni? Ismerlek gyermekséged óta, ismerem hibáidat, gyengéidet" - akkor Elizeus palástjára mutatva így szólhatott: "Ezt Illés adta rám, ő hívott el prófétának. Perlekedj ővele, ha kedved tartja"!

Így van ez azokkal is, akiket Isten az Úr Jézus Krisztus igazságának palástjával felruházott. Hangok törnek elő a világból, a pokolból és saját szívünkből, s ezt mondják: "Te akarsz Isten gyermeke lenni? Elfeledted már, hogy honnét jöttél"?

Akkor védelmébe vesz bennünket Isten Igéje, s ezt mondja: "Ilyenek voltatok pedig némelyek, de megmosattatok, megszenteltettetek, megigazíttattatok az Úr Jézusnak nevében". (l.Kor. 6,11)

Boldogok, akiknek előbbi vétkét csodálatosan elfedezte Isten!

Isten asztaláról-


Varga László - 

"Az utolsó időkben némelyek elszakadnak a hittől, ... Ezek tiltják a házasságot és bizonyos ételek élvezetét, melyeket Isten azért teremtett, hogy hálaadással éljenek velük a hívők és az igazság ismerői. Mert az Isten minden teremtménye jó és semmi sem elvetendő..."
1Timóteus 4,1-5


 
Isten az embert szabad ösztönökkel teremtette. Az állatok ösztönei kötöttek, csak akkor és addig működnek, amire be vannak programozva. Az ember ösztönei állandóan működnek, az erkölcs törvényei kell, hogy irányítsák. Ez állandó küzdelmet jelent az erkölcsi meggyőződés és az öncélú ösztöni késztetés között. Minden vallás törvényt ad: fegyelmezi az ösztönöket. Innen származik az a pogány tévedés, hogy Istennek az tetszik, ha elfojtjuk azokat. Éljünk házasság nélkül, ne együk a jónak tartott ételeket, vonjuk meg magunktól az élet örömeit. Isten mást, ennél sokkal többet kíván. Azt kívánja, hogy minden tőlünk telhetőt kövessünk el embertársaink boldogságának, örömének előmozdítására. Örülni kell, és örömöt szerezni. Élni kell az élet javaival, szabadon, hálásan, míg az a mások örömét nem rontja. De ha kell, tudjunk lemondani bármi földi jóról, válogatás nélkül, Isten szolgálatára, a mások javára. Ez a keresztyén szabadság. Azért mondhatok le szívesen bármi földi jóról, mert az enyém. Élvezhetem vagy elhagyhatom aszerint, hogy Isten szerinti szolgálatom mit kíván. A lemondásnál is nagyobb dolog szabadon szolgálni Isten ajándékaival.

Uram, köszönöm, hogy szabadságra rendeltél. Tapasztalom, menynyivel könnyebb betartani gépies szabályokat, mint állandóan arra figyelni, mit kíván tőlem szeretettörvényed. De így tetted széppé, szabaddá életemet. Köszönöm akaratod szerinti, hű családi életemet. Köszönöm, hogy gyönyörködhetek a természet csodáiban, a művészet alkotásaiban, a jó ételekben, egymás örömében. Abban, ha másokat is örülni látok, s ha abban nekem is részem volt. Köszönöm, hogy Te is örülsz az én örömeimnek. De vigyázz rám, hogy ne felejtsem el, meddig tart örvendező szabadságom! Ámen.

2016. július 22., péntek

Cseri Kálmán-A kegyelem harmatja-Pihenjetek meg!

"Jöjjetek velem csak ti magatok egy lakatlan helyre, és pihenjetek meg egy kissé. "(Mk 6,31)




Sokan mostanában veszik ki nyári szabadságukat, és próbálnak valahol egy kicsit pihenni. Vannak, akik legszívesebben mindig szabadságon lennének, de vannak, akik nem mernek jó lelkiismerettel kikapcsolódni. Pedig Jézus azt tanítja, hogy a pihenés nem fényűzés, hanem a jó minőségű munka egyik feltétele. Persze nem munka helyett, hanem munka után helyes gyakorolni. Megállás nélkül nem lehet jól dolgozni, s itt olvassuk, hogy a tanítványoknak néha enni sem volt idejük.

Hogyan pihenjen egy keresztény ember?

A tanítványok Jézussal mentek el pihenni. Igazi felüdülést a vele való közösség ad. Munka közben is, de néha úgy, hogy csak rá figyelünk. Olyan jellemző, hogy ki mit visz magával évi szabadságára vagy egy-egy szabadnapra. Van, aki fáradtabban jön haza, mint ahogy elment. Tervezzük meg a pihenést, s legyen fontos az Úrral való közösség!

Egy lakatlan helyre viszi Jézus az övéit. Nagy szükségünk van a csendre. Ez önmagában is gyógyít, de Jézus halk és szelíd szavát is jobban értjük így. S csak a tanítványait hívta most. Nem kell ahhoz nagy társaság, hogy felüdüljön az ember, de a legközelebbiekkel fontos ápolni a közösséget. (Ugyanakkor éppen a szabadságunk alatt több lehetőség van meglátogatni olyanokat, akik mindig egyedül, a puszta csendjében élnek.)

Itt a tanítványok végre kibeszélhették magukat Jézusnak. Néha nagyon rövidre szabjuk a vele töltött időt. Szánjunk most többet arra, hogy egészen megnyíljunk előtte!

S végül: egy kissé akarja megpihentetni őket. Mert az élet nem pihenésből áll, a pihenés célja az erőgyűjtés a szolgálatra. De a csendben sokszor jobban látja az ember, mi is valóban a feladata, melyek a jellemző hibái, kiaknázatlan lehetőségei, ki ő és ki az ő Ura. Ezért szükséges munka közben is elvonulni néha a csendbe. Ahogyan Jézus is tette.

Isten ígéreteinek tárháza- Örökkévaló zálog

"Eljegyezlek magamnak örökre, eljegyezlek magamnak az igazság és a törvény, a szeretet és az irgalom ajándékával. Eljegyezlek magamnak a hit ajándékával, és megismered az Urat"
(Hós 2,21-22)


Az Úr jegyesének lenni: micsoda tisztesség és öröm ez! Testvérem, valóban tiéd Krisztus úgy, hogy kegyelmével téged is eljegyzett? Ha igen, vésd a szívedbe, hogy ez örök érvényű eljegyzés volt. Ő soha nem bontja fel a jegyességet azzal, akit egyszer ezzel a kötelékkel magához kötött.

Az Úr háromszor ismétli: "Eljegyezlek", és súlyos szavakkal erősíti meg ezt az eljegyzést. "Igazsággal", tehát ez a szövetség teljesen jogos, törvényes, senki sem teheti érvénytelenné. "Itélettel", tehát bírói végzés szentesíti ezt a szövetséget: senki nem tekintheti elhamarkodott lépésnek, vagy tévedésnek. "Szeretettel", tehát a szövetség alapja a szeretet, mert anélkül az eljegyzés rabszolgaságot jelentene, nem boldogságot. "Irgalommal", amely megsokszorozódik, és beragyogja ezt a drága, szent kapcsolatot.

Végül a "hit ajándékával", hűséggel, ami ezt az eljegyzést egyáltalán lehetővé teszi. A Szent Szellem mondja minderre az "ámen"-t, amikor megígéri, hogy megtanítja az eljegyzettet a magasztos elhíváshoz szükséges szent ismeretre. Milyen drága ígéret ez!

Isten műhelyében- Lelki józanság


Carl Eichorn -

"Mint józanok ... "(1 Péter 1, 13) 


Péter első levelében háromszor szólítja fel olvasóit a józanságra. Megvolt rá az oka. Fájdalmasan tapasztalta saját magán, mit jelent, ha valaki elveszíti józanságát. Mivel Jézus intő szava nem tudta őt józanságra bírni és inkább saját szíve érzéseiben bízott, ezért mélyre esett. Most már felismerte, micsoda szakadékok rejtőznek az ember szívében és mennyire nem józanul gondolkodunk, ha szívünk hangulatainak és elképzeléseinek jobban hiszünk, mint Isten Igéjének. Józan ember az, aki semmit sem vár önmagától, hanem mindent az Úrtól; aki felismeri romlott szívét és belátja, hogy azonnal képes minden rosszra, amint az Úr leveszi róla a kezét. Józan ember az, aki nem önmagának, hanem Isten Lelkének enged, az Ő Igéje alapján él. Szívünket egyedül a kegyelem erősíti meg, különben ide-oda ingadozik, mint a nádszál.

Legyetek józanok! Az apostol azokhoz intézi ezt a felhívást, akik már egyszer kijózanodtak Isten Igéje által. Most meg kell maradniok a józanságban. Nem valami elméleti, hideg és értelmi magatartás ez, mert az ilyen józanság a szeretet buzgóságát, a szent lelkesedést rajongásnak tartja. Vannak idősebb keresztyének, akik lanyhák, lágymelegek; szívükben nem a szent tűz jóleső feltisztultsága ég. Akkor vagyunk teljesen józanok, ha egészen megtölthet a Szentlélek; ha Jézus szeretete tölt be úgy, hogy önmagunkról és minden másról elfeledkezünk, amikor Isten gazdag kincseiben örvendezünk.

Hatoljunk bele egyre jobban a mi Urunk Jézus Krisztussal való közösségbe; mindenekelőtt az igazság Igéjének a mélységébe, hogy józanok lehessünk! Az Ige megtanít helyesen értékelni korunk eseményeit, jelenségeit. Akkor nem kiáltozunk együtt a világgal, nem álmélkodunk azon, amit a világ megcsodál, s nem rajongunk az emberiség nagy eredményeiért és a világbékéért. Nem férkőzik hozzánk mindenféle idegen tanítás sem, amit a gőgös ember talál ki. Mert a gőg a józantalanság forrása, az alázatosság azonban józanná tesz. A legtöbb tévtanítás rejtett elbizakodottságból, gőgből fakad. Különlegeset, rendkívülit akarnak adni és hallani, és így egészségtelen, nem józan utakra tévednek. Pál apostol a megtérést és a hitet mindig a középpontba állította: ez józanság! Aki ebben marad, az nem esik bele abba a veszélybe, hogy ingadozóvá válik és elesik kábultságában.

Krisztus mindenek felett-MEGSZENTELŐDÉS


Oswald Chambers -

"Mert ez az Isten akarata: a ti szentté lételetek" (1Tesz 4,3)
 

A halál oldala. Istennek a megszentelődésünkben az élet és a halál oldalán egyaránt formálnia kell minket. Egyesek túl sok időt töltenek a halál helyén, végül olyanok lesznek, mint a sír. Mindig heves harc folyik a megszentelődés előtt, mindig van valami, ami éles ellentétben áll Jézus Krisztus kívánságaival. Amint Isten Szelleme elkezdi megmutatni, mi a megszentelődés, elkezdődik a küzdelem. "Ha valaki hozzám jön és meg nem gyűlöli... a maga lelkét is, nem lehet az én tanítványom" (Lk 14,26). A megszentelődés folyamatában Isten Szelleme megfoszt engem mindentől, míg nem marad más, csak "önmagam", s ez a halál helye. Hajlandó vagyok-e csak "magam" lenni és semmi több - barátok, szülő, testvér és önző érdek nélkül -, készen a halálra? Ez a megszentelődés feltétele. Nem csoda, hogy Jézus ezt mondta: "Nem békességet hozni jöttem, hanem fegyvert" (Mt 10,34). Itt kezdődik a harc, itt sokan elcsüggedünk. Nem akarjuk azonosítani magunkat Jézus halálával ezen a ponton. "De ez olyan rettenetes és kérlelhetetlen" - mondjuk, Urunk szigorú és elvárja ezt tőlünk. "Nem kívánhatja, hogy ezt tegyem." - Pedig kívánja. Akarok-e egészen "magam" lenni, mindent határozottan lehántani magamról, amit barátaim vagy saját magam gondolok magamról és kiszolgáltatom-e ezt a mezítelen valómat Istennek? Amint kész vagyok erre, Ő megszentel egészen, és életem megszabadul minden nyűgtől, mindentől - Istent kivéve. Amikor így imádkozol: "Uram, mutasd meg, mi nekem a megszentelődés" - Ő megmutatja. Azt jelenti, hogy eggyé lettem Jézus Krisztussal. A megszentelődés nem olyasvalami, amit Ő helyez belém, hanem Ő maga az bennem.

Mindennap az Ige fényében-AZ ÚJ KÖZÖSSÉG


Andrew Kuyvenhoven -

A mai napon olvasandó igeszakasz: Róm 12,3-13 
 

3 A nekem adatott kegyelem által mondom tehát közöttetek mindenkinek: ne gondolja magát többnek, mint amennyinek gondolnia kell, hanem arra igyekezzék mindenki, hogy józanul gondolkozzék az Istentől kapott hit mértéke szerint. 4 Mert ahogyan egy testnek sok tagja van, de nem minden tagnak ugyanaz a feladata, 5 úgy sokan egy test vagyunk a Krisztusban, egyenként pedig egymásnak tagjai. 6 Mert a nekünk adatott kegyelem szerint különböző ajándékaink vannak, eszerint szolgálunk is: ha prófétálás adatott, akkor a hit szabálya szerint prófétáljunk, 7 ha valamilyen más szolgálat adatott, akkor abban a szolgálatban munkálkodjunk: a tanító a tanításban, 8 a buzdító a buzdításban, az adakozó szerénységben, az elöljáró igyekezettel, a könyörülő pedig jókedvvel. 9 A szeretet ne legyen képmutató. Iszonyodjatok a gonosztól, ragaszkodjatok a jóhoz, 10 a testvérszeretetben legyetek egymás iránt gyengédek, a tiszteletadásban egymást megelőzők, 11 a szolgálatkészségben fáradhatatlanok, a lélekben buzgók: az Úrnak szolgáljatok. 12 A reménységben örvendezzetek, a nyomorúságban legyetek kitartók, az imádkozásban állhatatosak. 13 A szentekkel vállaljatok közösséget szükségeikben, gyakoroljátok a vendégszeretetet.

"A Krisztussal való közösségünk által sokan egy test vagyunk ugyan, de ha az egyeseket nézem, egymásnak szolgálatára rendelt tagok vagyunk."
(Róm 12,5 - Dr. Budai ford. szerint)

Az új életstílusról szóló beszéd (1-2 versek) az egyházon belüli élet megvitatásába torkollik (3-13.v.).
Az ember nem teljesen magára nézve alakít ki egy új életstílust. Meg kell tanulnunk az Istentől a Krisztus Jézusban teremtett új közösségben megélni az új életet. Ez a közösség Krisztus egyháza. Itt a Lélek minden egyes embernek ad ajándékokat, hogy mindenki hozzájárulhasson az egész növekedéséhez.
Úgy látszik, hogy ma sok keresztyén kombinálja a Krisztus iránti buzgóságot az egyház iránti nemtörődömséggel. Pál evangéliuma szerint ez ellentmondásos magatartás. Csak akkor jutunk üdvösségre és akkor újulunk meg, ha a Krisztusban "megtestesülünk". És a keresztyének ezen testületének el kell fogadnia, meg kell becsülnie, segítenie és szeretnie kell egymást, mivel egyek a Krisztusban. Ahogy a test tagjaiban nincs élet, ha elkülönülnek attól a testtől, amelyhez tartoznak, ugyanúgy a keresztyének sem élhetnek új életet, ha külön vannak az új közösségtől.
Az Újszövetség nem úgy tekinti a keresztyéneket, mint olyan egymástól különálló tagokat, akik összejönnek, hogy egy testületet, egy egységet alkossanak. Az Újszövetség tanítása abból indul ki, hogy akik Krisztusban vannak, azok eleve egyek. Az egyes hívek sohasem többek vagy kevesebbek, mint "tagok". És minden egyes hívőnek józanul fel kell mérnie, hogy mi az ő szerepe ezen a testületen vagy "testen" belül.
És az egyház miatti sírás-rívásunk nem lehet mentség arra, hogy elkülönülünk. Ezek jelzik saját fogyatékosságainkat, és indokai annak, hogy többet és jobban szolgáljunk "a nekünk adatott kegyelem szerint". (6.v.)
A mi individualista korunkban minden keresztyénnek arra van szüksége, hogy emlékeztessék: az egyház közösségében megvalósítandó új élet éppen annyira része az újszövetségi evangéliumnak, mint az a tanítás, mely magáról az új életről szól.
Isten épp oly jól ismeri a mi hitben való testvéreinknek a gyengeségeit, mint ahogy mi ismerjük, és Ő ismeri a mi saját hibáinkat is. Még jobban, mint mi. Mindnyájunknak imádkoznunk kell, hogy többet kapjunk Istenből, azért, hogy többet tudjunk adni egymásnak, annak a közösségnek az egészsége és növekedése érdekében, amelyik az eljövendő korszakra nézve él.

KENNETH COPELAND-Ideje komolyan venni az Igét!

Isten! én Istenem vagy te, jó reggel kereslek téged… reád gondolok ágyamban: őrváltásról őrváltásra rólad elmélkedem. - Zsoltárok 63:1,6



Ha szent egészségben akarsz élni, akkor előfordul, hogy szélsőségesnek kell lenned Isten Igéjével kapcsolatban. Lehet, hogy olyan komoly betegséggel kell szembenézned, aminek a leküzdéséhez nem lesz elég, ha csak pár percet szánsz az Igére, és elmondasz egy rövid imát.

Elmondom neked, hogy egészen pontosan én mit is tettem ilyen helyzetben.
Reggel, amikor felkeltem, legelőször is úrvacsorát vettem. Azt mondtam: „Uram, a testemet egész nap az Úr Jézusnak adom át. Elfogadom Jézus tiszta vérét, amelyet értem ontott.”
Majd helyére raktam az ördögöt. Azt mondtam: „Megdorgállak, sátán. Nem fogsz ma semmiféle betegséget rám rakni. Nem számít, milyen tüneteim vannak, nem számít, a testem mit gondol erről, Jézus erejében, a Szent Szellem által én legyőztem ezt a betegséget, mert nagyobb Ő, aki bennem van, mint az, aki e világban van.”
Majd egész nap hálát adtam az Úrnak a gyógyulásomért. Tanítókazettákat hallgattam, hogy a felkent Ige járja át az elmémet és szellememet a nap során. Délután dicsértem Istent, és újból úrvacsorát vettem, hogy emlékeztessem magam arra, hogy Jézus vére van az ereimben, és Isten családjának tagja vagyok.
Nem kell a hónap második vasárnapjáig vagy akármeddig várnod, hogy úrvacsorát vegyél. Jézus annyit mondott: „Amikor ezt teszitek, rám emlékezzetek.” És ha az ördög komoly támadásával nézel szembe, akkor éjjel-nappal az Úrról kell megemlékezned. Őrá kell tekintened, amíg a körülötte forgó gondolatok ki nem szorítják a betegség gondolatait az elmédből.
Este megint csak úrvacsorát vettem, majd dicsértem az Urat, amíg el nem aludtam. Ha éjszaka felébredtem, akkor kinyitottam a Bibliámat, és végigolvastam a gyógyulásról szóló igeverseket. Az ördög sajnálhatta, hogy felkeltett!
Ha az ördög komoly támadást intéz az egészséged ellen, ne tétlenkedj. Vedd komolyan az Igét. Helyezd magad állandó gondoskodása alá, és az Ige valóban gondodat fogja viselni.
Igei olvasmány: Zsidó 4:9-16

KENNETH COPELAND- A hit egysége

És Ő adott némelyeket apostolokul, némelyeket prófétákul, némelyeket evangélistákul, némelyeket pedig pásztorokul és tanítókul: A szentek tökéletesbítése céljából szolgálat munkájára, a Krisztus testének építésére: Míg eljutunk mindnyájan az Isten Fiában való hitnek és az Ő megismerésének egységére, érett férfiúságra, a Krisztus teljességével ékeskedő kornak mértékére. - Efézus 4:11-13



Míg mindnyájan eljutunk a hit egységére.
Ez az igevers egyszerűen a következőt jelenti: ha igazán erőteljesek akarunk lenni Isten királyságában, ha fenyegetés akarunk lenni az ördög számára, akkor fel kell növekednünk – mégpedig együtt.
Nem elég csupán néhányunknak felnövekedni, és azt mondani mindenki másra, „nem elég jó”. Ez nem így működik. Egymásnak tagjai vagyunk. A Biblia egy testnek nevez bennünket… Krisztus testének.
Hadd mondjak egy példát. Amikor elkezdtem Isten kijelentéséről tanítani a gyarapodás törvényeivel kapcsolatban, hihetetlen támadásokat kaptam. Prédikátorok kezdtek el hívogatni, és ízekre szedtek, többek között azért, mert nem kértem kölcsön pénzt senkitől. Végül Isten azt mondta nekem, amikor imádkoztam: „Ne taníts többet a gyarapodás törvényeiről, amíg nem szólok neked.”
„Miért nem?” kérdeztem.
„Mert viszálykodás zajlik a testben,” válaszolta Isten. „Más prédikátorok dühösek rád, és viszálykodnak a tanítás miatt.”
Nem ismerték fel, hogy az a szint, ahol megrekedtek, mindannyiunkra hatással volt. Nem ismerték fel, hogy én sem tudok továbbmenni, és nem tudok a gyarapodás további törvényeiben járni, amíg Krisztus Testének többi tagja nem jön velem.
Nem egymagunkban élünk. Nem tehetek semmit úgy, hogy az hatással ne lenne rád. Te sem tehetsz semmit, ami ne lenne hatással rám. Isten kötött bennünket össze, de nekünk kell tenni azért, hogy egységben maradjunk (Efézus 4:16). Csak együtt növekedhetünk fel!
Tanulj meg szeretetben járni. Ne különülj el, ne zárkózz el. Táplálkozz naponta az Igével, és bátorítsd a testvéreidet azáltal, hogy őket is táplálod, így mindannyian eljutunk az „érett férfiúságra, a Krisztus teljességével ékeskedő kornak mértékére.”
Igei olvasmány: 1 Korinthus 12:13-28

2016. július 21., csütörtök

Nicelife- HÁZASSÁG-12. nap

A házasságról a mai társadalom ellentmondó módon nyilvánul meg. Vészjósló válási százalékokat hallunk, míg az esküvőről szóló magazinok sok ezer oldalon jelennek meg. 

A legújabb tudományos kutatások a jó házasság egészségre gyakorolt hatását dicsérik, igazolva ezzel A Könyv igazát, amely már több, mint kétezer éve rendelkezik mondanivalóval ebben a témában.
A KÖNYVBŐL
"A férfi ezért elhagyja apját és anyját, és ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté.. Ti is, mindenki egyenként úgy szeresse a feleségét, mint önmagát, az asszony pedig tisztelje a férjét"
(Ef 5:31-33).
"Legyen megbecsült a házasság mindenki előtt, és a házasélet legyen tiszta! A paráznákat és a házasságtörőket pedig ítéletével sújtja az Isten " (Zsid 13:4).

"És ugyanígy, ti férfiak is, megértően éljetek együtt feleségetekkel mint a gyengébb féllel, adjátok meg nekik a tiszteletet mint örököstársaitoknak is az élet kegyelmében, hogy a ti imádkozásotok ne ütközzék akadályba" (1Pt 3:7).
"Férfiak! Úgy szeressétek feleségeteket, ahogyan Krisztus is szerette az egyházat.. Hasonlóképpen a férfiak is szeressék a feleségüket, mint a saját testüket. Aki szereti a feleségét az önmagát szereti"
(Ef 5:25-28).
"Én szerelmesemé vagyok, és ő is utánam vágyódik. Jöjj hát, szerelmesem, menjünk ki a mezőre, háljunk a ciprusok közt! Menjünk korán a szőlőkbe, nézzük meg, fakad-e a szőlő, kinyílt-e virága, virágoznak-e a gránátalmafák? Ott ajándékozlak meg szerelmemmel" (Énekek 7:11-13).
ISTEN ÍGÉRETE
"Aki jó feleséget talált, kincset talált, és elnyerte az Úr jóakaratát" (Péld 18:22).

CSELEKVÉSI PONT
EGY TÁRSADALOM EGÉSZSÉGÉHEZ ELENGEDHETETLENEK A JÓ HÁZASSÁGOK. A KÖNYV ISTENE JÓ HÁZASSÁGOKAT SZERETNE LÁTNI. HA HÁZASSÁGBAN ÉLSZ, SZENTELD ENERGIÁDAT ARRA, HOGY ABBAN TISZTESSÉG, MEGBECSÜLÉS ÉS SZERELEM JELENJEN MEG. SZERVEZZ MEG EGY RANDEVÚT, ADJ MEGLEPETÉSÜL AJÁNDÉKOT, ÉS NE FELEDKEZZ MEG ARRÓL, HOGY HÁZASTÁRSADNAK MA VALAMIVEL KAPCSOLATBAN KIFEJEZD ELISMERÉSEDET!
 


 


Dicsőítések-Uram az éltem, kezedbe tettem


 
Uram, az éltem, kezedbe tettem,
Nem félek többé, áldlak örökké.

Kezedben hadd legyek agyag csupán,
Áraszd rám Lelkedet, pecséted nyomd rám.

Nekem ködös még, de te tudod rég,
Mi van előttem, s mi lesz belőlem.

Kezedben hadd legyek agyag csupán,
Áraszd rám Lelkedet, pecséted nyomd rám.

Kegyelmed várom, Uram Királyom,
Igéd vezessen fényben, sötétben!

Kezedben hadd legyek agyag csupán,
Áraszd rám Lelkedet, pecséted nyomd rám.

Klára Krizsán-IMA A HAZASSAGODERT !!!!!

AZ ORDOGNEK MA EZ A LEGNAGYOBB STRATEGIAJA .... SZET AKARJA SZEDNI AZT AMIT ISTEN OSSZESZERKEZTETT ....




ATYAM JEZU NEVEBEN jovok eled imatsagban . Megvan irva ; a TE SZERELMED KIONTETETT A MI SZIVEINKBE A SZEN SZELLEM EREJE ALTAL , AKI ADATOTT NEKUNK ... ( ROM , 5, 5.. )
Mivel a TE szereteted bennunk van , elismerjuk es vallast teszunk rola , hogy EZ A SZERETET URALKODIK mindenek felett az eletunkben es a HAZASSAUNKBAN . Hisszuk , hogy es a szeretet teljesen athatja a hazassagunkat es egybekot minket az igazsagban , tokeletesse tesz minket minden jo cselekedetre , hogy a TE akaratodat cselekedjuk , azt munalvan bennunk , ami a TE oromodre van .. (kol, 3, 14 . fillippi 2, 1 )
Hazassagunkat hatalmas kincskent orizzuk a Te szeretetedben . A TE SZellemed altal egybekottettunk szeretet altal , teljes osszhangban es egyetertesben elunk a TE oromoddel atitava : ugyanazon szeretettel viseltetunk egymas irant egy erzesben , ugyan azon indulattal , alazatosan egymast kulombnek tartva magunknal .. ( Fill , 2 , 2-3 )
ATYAM , hisszuk es kimondjuk , hogy egymashoz josagosak , irgalmasok , megbocsajtok es turelmesek vagyunk .Minden lepesunkben a bekesseget keressuk , ezaltal nyugalomban es biztonsagban elunk . Mivel szeretetben es bekessegben
van a szivunk , igy nincs akadalya imainknak , hogy eljussanak ELED .
Imatsagaink nem hiusulnak meg , mert ISTEN KEGYELMENEK OROKOS TARSAI VAGYUNK ... (Ef , 4, 32 . 1 peter 3,7.)

HAZASSAGUNKBAN AZ IGAZSAG MUVE BEKESSEG , ES AZ IGAZSAG GYUMOLCSE NYUGALOM ES BIZTONSAG ES HUSEG MINDOROKKE . HAZASSAGUNK TELJES AZ UJJASZULETETT SZELLEM DRAGA GYUMOLCSEIVEL . ( ESAI 32 , 17 . )
HAZASSAGUNKBAN A SZELLEM GYONYORUSEGES GYUMOLCSEI :
szeretet , orom , bekesseg , szivesseg , josag , huseg , szelidseg es mertekletesseg HATALMAS MERTEKBEN NOVEKEDNEK , ATYAM , A TE DICSOSSEGEDRE ES OROMODRE .... ( Gal 5, 22.)

ES AZ ISTENNEK BEKESSEGE , mely minden ertelmet felul halad , megorzi sziveinket es gondolatainkat egymasban ... a krisztus jezusban (fil 4, 7.)
A mi hazassagunk naprol - napra erosodik az egyseg kotelekeben , mert azt a TE IGEDRE alapoztuk es a TE SZERETETEDBEN VER MELYEN GYOKERET . AZ IGE URALKODIK a hazassagunk felett , IGY JEZUS NEVEBEN AZ ELLENSEG MINDEN TERVE MEGSEMMISULT A HAZASSAGUNK ES ELETUNK FELETT ... ( Ef, 3, 18.)

ATYAM A SZENT SZINED ELOTT MEGVALLAST TESZUNK , HOGY CSAK AZOKROL GONDOLKODUNK AMIK IGAZAK , TISZTESSEGESEK , IGAZSAGOSAK , TISZTAK , KEDVESEK , JOHIRUEK , , HA VAN VALAMI ERENY ES HA VAN VALAMI DICSERET ... GONDOLATAINK ES ELMENK FELETT TELJES HATALMAT VESZUNK JEZUS NEVEBEN .. (Fi 4,8.)
MENNYEI ATYAM , koszonjuk , hogy gondod van a te igedre , hogy beteljesitsd azt ... ( JER, 1, 12

MEGVALLJUK , HOGY MI EGYMAS MELLETT ALLUNK , KITARTUNK EGYMAS MELLETT , ES IMABAN TAMOGATJUK EGYMAST .. CSAK OLYAN DOLGOKAT MONDUNK EGYMASROL , AMI MEGEROSIT MINKET . NEM ITELKEZUSNK EGYMAS FELETT , NEM BIRALJUK EGYMAST ,
DE FOLYAMATOSAN KOZBEN JARUNK EGYMASERT IMATSAGBAN, ES ALDAST KERUNK ES MONDUNK EGYMASRA , ES HALAT ADUNK NEKED MENNYEI ATYAM EGYMASERT A KRISZTUSBAN , JEZUS MINDENHATO NEVEBEN AMEN .. AMEN ... AMEN


Forrás: Klára Krizsán

Klára Krizsán-A TÉL ELMÚLT!

A TÉL ELMÚLT!! ITT A NYÁR!! JÚLIUS 7. JELENTŐSÉGE!!
LANA VAWSER / 2016. 07. 07.

Körülbelül 14 nappal ezelőtt beszélt hozzám az Úr arról, hogy a július 7-ig tartó 14 nap jelentőségteljes lesz a próféták és a Krisztus teste számára. Mély átélésekre lehetett számítani Isten népében, ahogy törekednek behatolni, és július 7-én egy átkelés történik meg.
Tegnap este egy üzenetet hoztam sokak számára a nyomasztó érzésről (csüggedtségről) és a 24 órás áttörésbe való átlépésről.
Ma felkeresett egy barátom és elmagyarázta, hogy a zsidó naptár szerint most vagyunk a Rós Kodes Tamuzban - ami zsidó naptár szerinti egyik hónapból a másik hónapba történő átkelés.
Nagyon megdöbbentem ezen, amit Jézus megvilágított nekem július 7-ével kapcsolatban, és ma reggel azzal a mondattal ébredtem, ami újra és újra átjárta a szívemet: "a tél elmúlt".
Megtudtam, hogy (attól függően, hogy a világ melyik részén vagyunk) most készülünk átkelni abba a július 7-ébe, ami a Zsidó Holdnaptár szerint a NYÁR időszakának a kezdete, és ez a Rúben törzsével is kapcsolatos. (A "Rúben" név jelentése: "látás".)
A szellemem folyamatosan gerjedezik, ahogy azt érzem, hogy az Úr azt mondja, hogy július 7-e jelentőségteljes nap Isten népének az ÚJ IDŐSZAKBA való átkelésének a folyamatában!
Egy KITÖRÉS közelgett el számunkra, Isten népe számára, és azt fogjuk tapasztalni, hogy a mélyen végbemenő "bebábozódott hernyó" folyamataink közül egy csomó fog most átjutni a PILLANGÓK kitörési fázisába!!! Új élet, új nap, új magasság és új látvány tárul elénk!
TÖRJ KI, ISTEN FIA ÉS LÁNYA
Most van a KIJÖVETELED!!! Most TÖRSZ KI!!!! Az identitásod megmutatkozása folytatódik!!! Az Ő Szellemének a mély munkálkodása és az a szívműtét, amit benned végzett a megtérés és önátadás által a július 7-ig tartó hónapok során, most készül láthatóvá válni. Ebbe a "nyári évszakba" belépve meg fogod tapasztalni, hogy a gyógyulásod, a szabadságod, az áttörésed és a szabadulásod még nagyobb mértékben fog felfakadni.
Sokan éltek eddig az első zsengének a megmutatkozásában, most pedig a gyümölcsöknek és az áttöréseknek a bősége fog eljönni a nyári időszakban.
Isten népe előjön a rejtőzködés időszakából, a rémület és a rettegés időszakából, és belép abba az időszakba, amelyben a magasabb szintű békesség, bátorság, kaland, öröm van és meglátják, ahogy Isten Dicsősége kivételes módokon fog megmutatkozni nekik ezen az új napon.
JÚLIUS 7. - STRATÉGIAI NAPVÉDELEM
Ahogy az Úrral ültem efölött az üzenet fölött, egyfolytában azt hallottam, hogy "Július 7. - STRATÉGIAI NAPVÉDELEM", majd azt láttam, hogy július 7. egy olyan nap, amikor KONKRÉTAN el kell az Úrtól kérni a STRATÉGIÁKAT a védelemre és a befedezésre erre az új nyári időszakra nézve!
Az Úr folyamatosan fog küldeni konkrét meglátásokat és stratégiai kulcsokat erre az áttörési időszakra nézve ezen a napon, hogy a megfelelő "struktúrák" és védelmi intézkedések álljanak elő, ehhez a "fantasztikus nyári időszakban" történő áttöréshez.
Az Ő szíve vágya az, hogy ne mozdulj ki az Ő bölcsességéből a kitörés folyamán, hanem folyton alkalmazd saját magadra az Ő Igéjét és amiket Ő beszél, hogy kibontakozhass, életben maradj és virágozhass ebben a jelentőségteljes kitörési időszakban.
Még több megnyilvánulása lesz az örömnek, a békességnek és a felszabadulásnak Isten népe számára a nyári időszakban! Most foglaljátok el a helyeteket!
"Most vesz fordulatot az elétek táruló kilátás az új repülés érdekében."
Az, hogy hová helyezed a tekintetedet és mi az, amit kitartóan szemlélsz ezalatt az átkelés alatt és a nyári hónapok során, meg fogja határozni azt, hogy milyen mértékű lesz az áttörésed és mi az, amit kapsz.
Nagyon ki van hangsúlyozva az, hogy Isten népe kitartóan szemléljen a nyári hónapokban! Amit kitartóan szemlélsz, azzá válsz!
Folyamatosan szemléld Jézust! Folyamatosan szemléld a FIÚT!
IGYATOK SOKAT A NYÁRI HÓNAPOKBAN
A természetes világban több vizet iszunk nyáron, és úgy éreztem, hogy az Úr az mondja, hogy ezekben a jelentőségteljes áttörési hónapokban, ebben az időszakban "IGYATOK TÖBBET BELŐLE". Igyatok sokat a Szellemből!
FOLYAMATOSAN HIDRATÁLJÁTOK MAGATOKAT
Ugyanis "az előjövetel, a kitörés" alatt a Szellemének nagyobb megmozdulásai lesznek kibocsátva rátok és általatok, és egyre erősebbek lesznek a felgyorsulást hozó meleg nyári szelek, nektek viszont többet kell innotok az Ő Szelleméből, és FOLYAMATOSAN HIDRATÁLNI KELL MAGATOKAT!!!!
Úgy éreztem, hogy azt mondja az Úr, hogy "Az, aminek vidám, örömteli, áttörési és kitörési nyári időszaknak kell lennie", átváltozhat a perzselő, tikkasztó érzés helyévé is, mintha egy sivatagi homokviharba kerülne az ember a felgyorsulás ideje alatt, ha nem ISZTOK SOKAT!
FOLYAMATOSAN HIDRATÁLJÁTOK MAGATOKAT, és akkor egyik áttörésből a másik áttörésbe fogtok kerülni, és állandóan túlcsorduló állapotban lesztek, ahogy BELENDÜL AZ ÁTTÖRÉS, amelybe most kelünk át és most lépünk be!
A szívetek vágyai és álmai most készülnek megmutatkozni, ahogy folyamatosan gyönyörködtök Őbenne és az Ő Igéjében. A küzdelem helyét már jól ismeritek, de ehhez az új földhöz és átkeléshez, ehhez a kitöréshez, még mélyebb szinten van szükség a bensőséges kapcsolatra Jézussal, az Őrá való érzékenységre és az Ő szavának a meghallására, hogy Isten bölcsességével tudjatok előre haladni, és hogy TUDJÁTOK, HOGYAN kell sáfárkodni a radikális áttöréssel, a kedvező időszakkal és a növekedéssel.
Ez a ti időtök! MOST JÖTTÖK ELŐ!
Folyamatosan hidrataljatok magatokat igyatok sokat
AMEN

Forrás: Klára Krizsán

Bizonyságaid örökkévaló örökségem


Alfred Christlieb -

Elizeus elment Illés után és szolgált neki. (l.Kir. 19,21)
 
 

Láttuk, hogy Elizeus Illés követésében mindent elvesztett, de a követés által drága dolgokat nyert. Elsősorban megszentelő erőket. Illéssel, az Isten emberével való naponkénti együttélésben a próféta mind közelebb vezette őt is Istenhez. A Lélek volt ott jelen. Annak a tudata, hogy Isten közelében élnek, megszentelőleg hatott. Annak, aki szereti a bűnt, az Illéssel való élet nemsokára szűk és nyomasztó lett volna. Egy olyan őszinte embernek, mint Elizeus, ez nagy nyereség volt. Ezt tapasztalja meg mindenki, aki Jézus Krisztust követi. Aki imádkozva jár vele, aki kiönti előtte szívét, aki mindent megbeszél Vele, az mind szorosabb közösségre jut Istennel, s életét átjárják megszentelő erők. Ha már az ember Illésből megszentelő hatás áradt, mennyivel inkább árad az Isten Fiából, Aki ezt mondja az Övéire nézve: "Én őérettük odaszentelem magamat, hogy ők is megszenteltekké legyenek az igazságban". (Jn. 17,19)

Elizeus megőrző erőket is nyert. Prófétai helyzetében ki volt téve olyan veszélyeknek, amelyek őt, ha békés földbirtokos marad, messze elkerülték volna, mert kiket támad a Sátán hevesebben és csalárdabbul, mint Isten munkásait, akik az Isten országának szolgálatában állnak?

Szíria királya egyszer egy egész sereget rendelt Dótánba, hogy Elizeust elfogja, Izrael királya is fejét akarta vétetni. Isten azonban meg tudta menteni szolgáját. Egész angyalsereg tüzes lovakkal és szekerekkel táborozott Elizeus körül, hogy senki se árthasson neki.

Hasonló védelemről gondoskodott Isten a Jézus Krisztus követői számára. A Zsid.1-ben azt mondja az angyalokról az Ige: "Nem szolgáló lelkek-e mindazok, akik el vannak küldve szolgálatra azokért, akik örökölni fogják az idvességet"?
 

Varga László - Isten asztaláról


"A Krisztusban megszentelt hívő testvéreknek... kegyelem néktek és békesség Istentől, a mi Atyánktól." (Kolossé 1,29
 
 

Templomainkban minden alkalommal elhangzik e szó: kegyelem. Értjük, mit jelent? Világi jelentése világos: a megérdemelt és megítélt büntetés elengedése. Ez benne van bibliai értelmében is. Az ember, minden ember, bűnös. Nem valósítja meg azt, amire Isten rendeli. Bűneivel kiérdemli teljes és végleges pusztulását, a kárhozatot. De Krisztus, ha az ember bűnbánattal és magát a jóra elszánva kéri, a maga tökéletes engedelmességének érdemét neki ajándékozza, a kárhozattól megszabadítja, és úgy vezeti örök életre - a Heidelbergi Káté szavaival -, mintha "semmi bűnt nem tettem volna, sőt mintha én tanúsítottam volna mindazt az engedelmességet, melyet Krisztus értem tanúsított." Másik vonása e szó értelmének az áldás. Isten nemcsak az örök életet ígéri, de a földi életben is elhalmoz ajándékaival. Ezek között pedig legnagyobb a békesség. Az a nyugodt bizonyosság, hogy Isten kezében vagyok, az Ő akarata nélkül semmi sem történhet velem. Ha sok támadás és baj ér is, bennem belül akkor is csend, öröm és boldogság lehet. De ezt csak azok nyerhetik meg, akik Istentől hittel elfogadják és engedik, hogy Krisztus megszentelje, Isten gyermekévé, egymás testvérévé tegye őket.

Csodálatosak az ígéreteid, kegyelmes Atyánk. Igédnek ez az egy mondata elég ahhoz, hogy betöltse minden vágyunkat, minden reményünket. Meghálálni soha, csak megköszönni tudom, hogy Te engem is ilyen áldásra, ilyen kegyelemre méltatsz. Köszönöm Krisztus ajándékát, hogy méltatlanul is nekem adja érdemét, amit vére utolsó cseppjének hullásáig tartó engedelmességével szerzett. Köszönöm a békességet, mely mindig megvigasztal és erőt ad életem minden nyomorúságában. Köszönöm a hitet, hogy kegyelmed mind itt, mind halálom után az enyém marad. Szentelj, Atyám, engem is gyermekeddé, embertársaim jó testvérévé, Krisztus hű megváltottjává! Ámen.
 

Mindennap az Ige fényében-VÁLTOZZATOK MEG!


Andrew Kuyvenhoven -

A mai napon olvasandó igeszakasz: Róm 12,1-2 
 
 

1 Az Isten irgalmára kérlek tehát titeket, testvéreim, hogy okos istentiszteletként szánjátok oda testeteket élő és szent áldozatul, amely tetszik az Istennek; 
2 és ne igazodjatok e világhoz, hanem változzatok meg értelmetek megújulásával, hogy megítélhessétek: mi az Isten akarata, mi az, ami jó, ami neki tetsző és tökéletes.

"Ne igazodjatok e világhoz, hanem változzatok meg értelmetek megújulásával."(Róm 12,2)

Most el kell gondolkodnunk arról az életstílusról, amelyre a keresztyének el vannak hívva. Az 1. versszak szerint ez abból áll, hogy tökéletes engedelmességgel alávetjük magunkat Istennek.
Ha átadjuk magunkat Istennek, egészen másként élünk, mint azok, akik önmaguknak élnek. Az Istennek való önátadás tekintetében következetes ember életstílusa ezt jelenti: "nem igazodni e világhoz". Az "e világ" elnevezés jelöl bármit és bárkit, ami és aki még kívül van a Szentlélek megváltó szellemi ösztönzésén.
Pál nem adja meg a jelenvaló világ alakjának és a stílusának rajzát. Mindnyájan jól ismerjük azt. Tőlünk elvárható, hogy átlássunk rajta. Nem szabad hozzáigazodnunk. A régi világ, vagy a "jelenvaló világ" élete a jelennek és nem a jövőnek élt élet. Az ilyenfajta életben nincs helye Istennek. Ez az önmagunknak és az élvezeteknek élt élet. Megpróbálja elkerülni a nehéz kérdéseket és az alapvető témákat.
Új életstílusra hívattunk el életünk fő vonalvezetését tekintve éppúgy, mint a mindennapi magatartásunkat, az élet részletkérdéseit illetően. Ahelyett, hogy világi mintákat utánoznánk, a keresztyén életnek belső megújulásból kell fakadnia. "Változzatok meg értelmetek megújulásával."
A megújulás értelmünknél kezdődik, azaz tudatos létünk középpontjában. Ez az az új kútfő, melyet a Szentlélek teremt bennünk, amikor felülről, vagy újonnan születtünk. Most ennek az átalakulásnak egész magatartásunkban meg kell valósulnia, hogy magatartásunk egésze tessék Istennek.
Létünknek ez az átalakulása, melynek során egy új életstílus jön létre, természetesen egy egész életen át tartó, főfoglalkozásban végzett munka. És a nagy munka utolsó részletei nem is fejeződnek be addig, míg az Úr be nem végzi velünk való munkáját. A munka nagy voltát azonban soha sem hozhatjuk fel mentségül arra, hogy halogatjuk a cselekvést. Nem elég azt mondani, hogy ez nagy munka. A kérdés az, hogy hogyan haladunk a dologgal ebben a pillanatban.
A puding próbája az, hogy meg lehet-e enni. A megtérés próbája pedig az új életforma.
 

Krisztus mindenek felett-ISTEN KIRÁLYSÁGÁNAK KAPUJA

Oswald Chambers -

"Boldogok a szellemi szegények" (szellemben koldusok) (Mt 5,3)


 

Vigyázz, Urunkat ne tanítónak tekintsd elsősorban. Ha Jézus Krisztus csak tanító, akkor gyötör engem egy mérték felállításával, amit sohasem érhetek el. Mit használ, ha van eszményünk, amit nem érhetünk el? Boldogabb vagyok, ha mit sem tudok róla. Mi jó van abban, ha azt mondják nekem: legyek olyan, amilyen sohase lehetek, legyek tisztaszívű, tegyek többet a kötelességemnél, teljesen szenteljem magam oda Istennek? Ha nem ismerem meg Jézus Krisztust, tanítása olyan eszményt állít elém, amely kétségbeesésbe sodor, mert képtelen vagyok elérni. De mikor Isten Szelleme által újjászülettem, akkor tudom, hogy Jézus Krisztus nemcsak azért jött, hogy tanítson, hanem hogy engem azzá tegyen, amivé tanítása szerint lennem kell. A váltság azt jelenti, hogy Jézus Krisztus minden emberbe belehelyezheti a saját lelkületét, az életét irányító szándékait és mindaz, amit Isten tőlünk kíván, ezekre van alapozva. A Hegyi beszéd tanítása a természetes embert kétségbeejti - de éppen ezt akarta Jézus Krisztus is. Amíg bennünk van az az önigaz, magabiztos elképzelés, hogy meg tudjuk valósítani az Úr tanítását, addig Isten ránk hagyja, míg csak nem jutunk csődbe. Csak akkor megyünk hozzá, mint koldusok, hogy kapjunk tőle valamit. "Boldogok a szellemben koldusok." Isten királyi uralmának ez a legelső alaptörvénye. Jézus Krisztus királysága nem a birtoklásra, hanem a szegénységre épül. Nem a Jézus melletti döntésünk az első, hanem a teljes semmiségünk átérzése: "El sem tudom kezdeni"! Erre mondja Jézus: "Boldog vagy!" Így lépünk be, és sokáig tart, amíg igazán elhisszük, hogy nincstelenek vagyunk! Szegénységünk tudata visz át azon az országhatáron, ahol elkezdődik Jézus Krisztus munkaterülete.

Isten műhelyében-Lelki éberség


Carl Eichorn -

"Legyünk éberek! Mert az alvók éjjel alusznak ... mi azonban a nappal fiai vagyunk. "(1 Thess 5, 6-8)

Nem vagyunk a sötétség emberei, hanem a nappal fiai - mondja az apostol. Ezért éberség illik hozzánk. Ha egyszer nappal lett életedben, legyen vége az alvásnak! Ha a mi hajnalcsillagunk, Jézus Krisztus, felkelt a szívünkben, akkor virrad, nappalodik. Nyissuk fel hitünk szemét, hadd áradjon be a lélekbe a világosság és ragyogja be bensőnk minden kamrácskáját, míg a sötétség legutolsó maradványa is eltűnik. Most már tartsd nyitva a szemedet! Először is Jézusra nézz! Az ébrenlétben egyrészt nyitva tartjuk a szemünket, hogy felismerjük a fenyegető veszélyeket és kísértéseket, másrészt mindig az Úron pihen tekintetünk.

A felébredt hívő ember elmondhatja: "Szemeim mindig az Úrra néznek, mert Ő húzza ki a tőrből (csapdából) lábamat" (Zsolt 25, 15). Ébren lenni azt jelenti: Az Úr Krisztus jelenlétében maradni. "Járj énelőttem!" - "Ő mindig szemeim előtt van" - mondja Dávid. Az egyszerű, őszinte szem kétfelé kacsintgatás nélkül egyedül Jézusra néz. Ha álmosak vagyunk, akkor a szemünk zavaros is. Az álmos előtt minden ide-oda libeg, végül egészen lecsukódik a szeme. - Ha Jézust elveszítjük szemünk elől, ki vagyunk téve minden veszélynek. Csak az Ő világosságában látjuk meg ellenségeinket is. Felismerjük a közeledő kísértést és vigyázunk különösen érzékeny pontjainkra, ahol könnyen sebezhetők vagyunk.Ha az ellenség támad, Jézushoz meneküljünk, az Ő karjaiban biztonságban vagyunk.

Az elalvás veszélye nagy. Álmos vagy alvó keresztyénekkel vagyunk körülvéve. Az álmosság lelke ragadós. Könnyen előtérbe tolakszik a földi érdek; a világ csalogatása megvesztegetően és álmosítóan hat lelki szemünkre. Észrevétlenül közönyösebbé leszünk. Az Úr Jézus már nem áll olyan világosan lelki szemeink előtt. Tekintetünk meghomályosodik, elfátyolozódik és így az ellenségnek több hatalma van arra, hogy észrevétlenül ránk törjön és elbuktasson. - Legyünk hát éberek! Gyakoroljuk magunkat abban, hogy szüntelenül Jézusra nézünk és az Ő világosságát engedjük be a szívünkbe! Ne rejtőzzünk el soha az Ő szeme elől! Ne kerüljük ki tekintetét akkor sem, amikor vádlón néz ránk. Álljunk ellene naponta az álmosító hatalmaknak! "Boldogok azok a szolgák, akiket ébren talál az Úr, amikor visszajön!"
 

Isten ígéreteinek tárháza-Fénylenek, mint a csillagok


C. H. Spurgeon -

"Az okosok fényleni fognak, mint a fénylő égbolt, és akik sokakat igazságra vezettek, mint a csillagok, mindörökké" (Dán 12,3)
 


Ébredj testvérem, mert itt olyasmi van, amire nagyon oda kell figyelni! Bölcsnek lenni önmagában is nemes dolog. Itt azonban arról az isteni bölcsességről van szó, amelyet csak maga az Úr adhat. Bárcsak igazán ismerhetném magamat, Istenemet, Megváltómat! Bárcsak olyan bölcsességet nyernék Istentől, hogy a gyakorlatban is megélhetném az Ő igazságát, és az Ő világosságában járhatnék. Vajon értelmes életet élek? Annak érdekében buzgólkodom, amire törekednem kell? Úgy élek, hogy halálom órájában is boldogan nézhetek majd végig az életemen? Mert csak ez a bölcsesség tesz fénylővé, mint a csillagok, csak ebből ragyoghat mennyei fény rajtam keresztül.

Nagyszerű dolog, ha valaki lelkeket tud megnyerni. Már ahhoz is bölcsesség kell, hogy valaki az igazsághoz tudjon fordulni. Mennyivel inkább azonban ahhoz, hogy másokat oda térítsünk. Bárcsak úgy ismerném Istent, az embereket, a világot és Krisztust, hogy sok embertársamat Krisztushoz vezethetném. Szeretném magamat ennek a feladatnak szentelni, és addig nem nyugodni, míg alkalmas nem leszek erre. Mert jobb ez minden világi dicsőségnél, csillaggá tenne engem is, örökké fénylő csillaggá, sőt, áraszthatnám az égi tényt, mint a csillagok.

Én lelkein, serkenj fel! Uram, eleveníts meg!
 

2016. július 20., szerda

Bizonyságaid örökkévaló örökségem

Alfred Christlieb -  

Elizeus elment Illés után és szolgált neki. (l.Kir. 19,21)



Illés követésében Elizeus mindent elvesztett. Elsősorban a szabadságát. Mint fiúnak, az apai háznál szolgák álltak rendelkezésére, akiknek parancsolt. Most önmaga lett szolga, s neki kellett engedelmeskedni. így van ez Krisztus követésében is.
"Mikor ifjabb voltál, felövezted magadat, s oda mentél, ahova akartál. Mikor megöregszel, más övez fel téged, s oda visz, ahová nem akarod." (Jn 21,18)
Továbbá: Elizeus nem élhetett úgy, ahogyan akart. Bizonyára addig is olyan ember volt, aki a Lélek fegyelme alatt állt. Mint a próféta szolgájának azonban magasabb követelményeknek kellett megfelelnie. Hordozta Illés dicsőségét.
Így van ez a Krisztus követésében is. Pál így figyelmeztet: "Álljon el a hamisságtól mindenki, aki Krisztus nevét vallja." (2.Tim.2,19), és "Paráznaság pedig és akármilyen tisztátalanság vagy fösvénység ne is neveztessék tiköztetek, amint szentekhez illik". (Ef. 5,3)
S végül: Elizeusnak nem lehetett tovább az a célja, hogy a földön vagyont gyűjtsön. Mint egy olyan földbirtoknak az örököse, amit 12 iga ökörrel műveltek, nagyon gazdag ember lehetett volna. A pompás gazdaság gondolata visszatarthatta volna Elizeust Illés követésétől és Isten országa szolgálatától. Elizeus azonban lemondott a múlandó gazdagságról.
Az ördög szolgálatában gyűjthet az ember kincseket szíve szerint. Ő a Mammon istene.
Akit azonban Krisztus a maga szolgálatára hívott el, az belsőleg szabad a földi vagyontól. Szabad arra is, hogy Jézusért vagyona elrablását is örömmel fogadja. (Zsid. 10,34) - Jézus Krisztus elhívottai vagyunk-e?

Isten ígéreteinek tárháza-Örömmel várhatjuk őt


C. H. Spurgeon -

"Krisztus... másodszor majd a bűn hordozása nélkül fog megjelenni azoknak, akik várják őt üdvösségükre" (Zsid 9,28b)


Ez a mi reménységünk. Ő, aki egyszer már eljött, "hogy sokak bűnét elvegye" (28a), újra megjelenik az emberek előtt. Ez már önmagában boldog reménység. Második eljövetelének van azonban néhány sajátos jegye, amely különösen dicsőségessé teszi majd azt.

Akkorra Urunk a bűnnel már végleg leszámolt. Olyan hatásosan eltörölte népe bűnét, amikor elszenvedte érte a büntetést, hogy második eljövetelekor a bűnnel már nem lesz semmi dolga. Nem mutat be több bűnért való áldozatot, mert a bűn akkorra már véglegesen elveszti hatalmát.

Akkor népe üdvözítésére fog megjelenni. Akkor tökéletes és mindörökre szóló üdvösséget hoz népének, amely örvendezhet az üdvösség teljességének. Nem azért jön, hogy bűneink következményeit hordozza, hanem hogy learassa engedelmessége gyümölcseit; már nem azért jön, hogy megmentsen a kárhozattól, hanem hogy a tökéletes üdvösségben részesítsen bennünket.

De csak az Őt váróknak jelenik meg így. Azok, akiknek a szemét elvakította a bűn, nem így fogják Őt látni. Számukra Krisztus félelmetes bíró lesz, senki más. A sorrend tehát ez: először fel kell tekintenünk Krisztusra, és be kell fogadnunk Őt, azután örömmel várhatjuk visszajövetelét. Így jelent mindkét eljövetele életet a számunkra.