2026. június 22., hétfő

Amit érdemes keresni❣️

,,💓Szeretem azokat, akik engem szeretnek, megtalálnak engem, akik keresnek.,,
Példabeszédek könyve 8. fejezet 17. vers

A Példabeszédek könyvének 8. fejezetében Isten bölcsessége szólítja meg az embert. 
Nem elrejtőzik, nem csak kevesek számára elérhető, hanem kilép az utakhoz, a kapukhoz, az emberek közé, és hív. Isten nem távoli és közönyös. 
Keresi a kapcsolatot az emberrel, megszólít, vezetni akar, és azt ígéri, hogy aki őszintén keresi Őt, az nem hiába keres.
A Biblia szerint a bölcsesség nem pusztán okosság vagy műveltség. 
Lehet valaki nagyon tájékozott, mégis teljesen szétesett belül. Lehet sok információnk, mégis rossz irányba haladhat az életünk. 
A bibliai bölcsesség inkább tisztán látás. Annak felismerése, hogy mi épít és mi rombol, mi vezet közelebb az élethez, a szeretethez, a békességhez és Istenhez és mi az, ami lassan eltávolít mindettől.
Ma, a Múzeumok Éjszakáján sokan indulnak majd útnak, hogy felfedezzenek valamit. 
Régi történeteket, emberi sorsokat, művészetet, gondolatokat. Jó dolog keresni, tanulni, rácsodálkozni arra, mennyi minden volt előttünk és mennyi mindent hordoz az emberi élet.
De van egy mélyebb keresés is. Amikor nemcsak érdekességeket, tudást és élményt keresünk, hanem kapaszkodót, irányt és kapcsolatot. 

A mai ige erre a keresésre hív. Isten azt mondja, hogy szereti azokat, akik őt szeretik, és megtalálják őt azok, akik keresik. Nem mindig látványosan, nem mindig azonnali válaszokkal, de úgy, hogy közben tisztul a szív, rendeződik a gondolkodás, és lassan felismerjük, merre vezet az élet útja.
Ez az ige ma arra hív, hogy nyitott szívvel keressük Istent. 
Engedjük, hogy megszólítson, vezessen, és bölcsességével rendezze bennünk azt, ami összekuszálódott. Aki őt keresi, nem marad üres kézzel, mert Isten közel jön azokhoz, akik vágyakozva fordulnak felé.
Legyen ez a mai reggeled imája:
Uram, taníts jól keresni.
Adj tiszta látást, hogy felismerjem, mi épít és mi rombol.
Rendezd bennem azt, ami szétszóródott.
Segíts ma is megtalálni Téged.
Ámen!

(Baksáné Szabó Anikó)

Nyitott szív⭐

https://youtu.be/HON5zq9HBYs
Sokan úgy gondoljuk, hogy a tiszta szív azt jelenti: erkölcsileg hibátlanok vagyunk. 
De Jézus nem a bűntelenségről beszél, hanem a szív állapotáról. 
A „tiszta” itt azt jelenti: osztatlan, őszinte, teljesen Istenre irányuló. 
Egy olyan szív, amely nem próbál meg két úrnak szolgálni, és nem takargat semmit az Úr elől.
Ahogy John Stott írja: „A tiszta szív nem azé, aki nem hibázik, hanem azé, aki nem rejteget semmit Isten elől.” Ez a különbség életmentő. Isten nem a tökéletességünket keresi, hanem az őszinteségünket. 
A tiszta szívű ember nem játssza meg magát: a mindennapi életében visszatükröződik Isten jósága, szeretete, kegyelme, valamint nyitott lélekkel közeledik Istenhez.
És ez a nyitottság – ez az átlátható, Isten felé forduló szív – megnyitja a szemünket is. 
Aki nem rejteget, az tisztán lát. Nemcsak teológiai elméletként, hanem valóságként – a csendben, az igében, a kapcsolatokban, vagy épp egy fájdalmas helyzetben is.

Ima: Uram, nem akarok tovább szerepeket játszani előtted. 
Tedd tisztává a szívemet – őszintévé, osztatlanná, nyitottá. 
Hadd lássalak meg ma – ott, ahol nem is számítanék rá. Ámen!



2026. június 21., vasárnap

Örökség✨🌹

,,✨🌹Őrizd meg, fiam, apád parancsát, és ne hagyd el anyád tanítását!,, Példabeszédek könyve 6:20

Ülök a gép előtt, gondolataim a szüleim körül kavarognak. 
A hiányuk, a lenyomataik, a történeteik, a velük kapcsolatos emlékeim kergetőznek a fejemben. 
Sokat gondolkodtam azon, ők milyen csomagot kaptak, milyen körülmények, események, ideológiák között nőttek fel, és milyen küzdelmek árán haladtak előre az életben. 
Milyen célokat tűztek ki, milyen álmaik voltak, és mi az, ami aztán végül megvalósult belőlük. És mi az, amit szívesen megőrzök abból, amit tőlük hallottam, láttam, tanultam?
Mert ezt a fenti igét bölcsességgel kell kezelnünk. Igen, megőrzünk olyat is, amit nem szeretnénk, mondatok, szituációk, emlékek égnek belénk egy életre, ha akarjuk, ha nem. 
Olyan csomagokat kapunk, amiket már az elődeink sem akartak megkapni, mégis itt vannak a hátunkon. Mindannyian tudunk felsorolni olyan nevelési technikákat, amiket bár alkalmaztak velünk kapcsolatban, mi már nem szeretnénk – aztán egy kimerült napon arcul csap minket a valóság…
De mindezek mellett vannak megőrzésre, továbbadásra érdemes kincsek is. 
Történetek, amiket jó elmesélni az utódoknak, együtt átélt tapasztalatok, győzelmek és meghitt pillanatok. A szeretetük. Egyikőjüktől tovább viszem a saját élet, a szabadság utáni vágyát, mindannak ellenére, hogy ő sosem élhette ezt át. 

A másikuktól pedig a változás lehetőségét, hogy Isten nem mond le rólunk, terve van velünk, 
és Ő formál, finomít, jobb emberré tesz.
Nem tudom, Kedves Olvasó, hogy milyen kapcsolatot ápolsz vagy ápoltál a szüleiddel. 
Nem tudom, van-e egyáltalán emléked velük, és azt sem, milyen érzéseket kelt benned, 
hogy ma az édesapákat ünnepeljük? Ha teheted, gondolkodj pár percet azon, mi az, amit szeretnél továbbvinni az apádtól kapott mintából? Mi az, amit mindenképp érdemes átmenteni a jövőbe?
És mindenek felett őrizd és ne hagyd el mennyei Atyád feltétel nélküli szeretetét, elfogadását, 
és azt a szabadságot, amire megváltott téged! Mert ez a te örökséged.

(Szilvási-Csizmadia Andrea)

Hálaáldozat⭐

,,💞Hálával áldozzál az Istennek, és teljesítsd a felségesnek fogadásidat!,,
Zsoltárok könyve 50. rész 14. 

Te mit áldozol fel Istennek?Olyan világban élünk, ahol minden másodpercben történik valami. 
Ez a valami kihatással van a lelki világunk épségére, vagy befolyásolja a kedvünket, hozzáállásunkat. 
Ha ez a valami jó szerepet tölt az életünkben, akkor boldogok vagyunk, ha nem, akkor szomorúak. 
Ha ez a valami nehézséget okoz, akkor Istenhez fordulunk, ha jó irányba változtat dolgokon, akkor még a hálaadás is elmarad.
Az Ószövetségben az áldozat fontos szerepet töltött be Izrael vallási életében. 
Megvolt a megfelelő módszer, ahogyan az áldozati állatot előkészítették az Úrnak. 
Sőt, a hely is fontos szerepet játszott.
A mai világban a hálás szív nagyon ritka. Olykor Istentől az időnket sajnáljuk, de elfeledjük azt, hogy kitől kaptuk az időt.
Mikor volt utoljára az a pillanat, amikor nem kértél Istentől, hanem hálás voltál a kapott ajándékokért? Mikor érezted azt, hogy szíved egészét a hálaadás tölti be?
Fontos emlékeztetni önmagunkat, hogy mindent Istentől kapunk, kegyelemből.
Hálás vagy–e azért, hogy van két kezed, lábad, szemed? 
Hálás vagy–e azért, hogy tudsz járni, elmehetsz dolgozni, nem kell tolószékben leélned az életed? 
Hálás vagy–e azért, hogy Isten szeretetteljes emberekkel áldott meg, és nem magányosan kell leélned az életed?
Fel kell ébrednünk, hálát kell adnunk, mert ajándék perceket élünk.


2026. június 20., szombat

Szeretet király⭐

https://youtu.be/p5yBrGLKTGA
⭐Szeretnél olyan országban élni, ahol a békesség, szeretet uralkodik, nem pedig a békétlenség, gyűlölet?
Ebben a zsoltárban egy atyai szív imádkozik Istenhez fia életéért. 
Azért, hogy fia erősebb, hatalmasabb legyen, mint ő volt. 
Imádkozik, hogy fia igazságos király legyen, aki békességben uralkodik.
950 évvel Jézus előtt Dávid már tudta, hogy milyen egy jó király. 
Felsorolja a legfontosabb jellemvonásokat, amelyek nélkülözhetetlenek egy uralkodónál.
Eljött a mi Megváltó királyunk erre a világra, és az ő tökéletes szeretetének biztonságában élhetünk örökre.

Felfoghatatlan számomra, hogy élt egy ember a föld színén, aki nem nézte le a nincstelent, aki felemelte a görnyedezőt, aki megvigasztalta a megsebzett szívű embert. 
Igen, ez volt Jézus Krisztus. Ő nem változott az évek múlásával sem.
Hányszor aludtál el úgy, hogy nem vártad a következő napot, mert tudtad, hogy fájdalmakkal teli órák várnak?
Mégis mit tenne az ember, ha nem lenne ott Jézus?

Dávid király már akkor tudta, hogy milyen egy igazi király, aki nem a saját érdekeit nézi, hanem azt, hogy mi a legjobb az ő népének. Mondhatni, hogy a szeretet királya látogatta meg a földünket. 
Azt hozta el számunkra, ami a legjobban hiányzott a leginkább. 
Nem a felesleget adta az embereknek, hanem a legértékesebb kincsét, a vérét, a mi megváltásunkért.


2026. június 19., péntek

Tévedve is igaz✨🌹

,,✨🌹És hitt az Úrnak, és tulajdoníttaték az őnéki igazságul.,,
Mózes első könyve 15:6

Lehet úgy igazad hogy tévedsz, és tévedhetsz úgy hogy igazad van. 
Mikor a gyermekeim veszekednek rendszeresen találkozok ezzel. 
Mikor kisfiam elkezd játszani a húga kedvenc játékával és a lányom sírva jön hozzám, mert az az ő kedvence, és ő szeretne játszani vele. Tégy igazságot!

Néha ha igazad van, akkor is tévedsz, és még ha tévedsz is igazad van. 
Ábrahám története egy pillére a hitnek. Ahogy olvassuk, lépten nyomon rossz döntéseket hoz Isten embere, és mégis azt olvassuk, hogy igaz emberként nyilatkozik róla az Ige. 
Mintapéldája a nyitó mondatnak. 
Mikor a feleségével Egyiptomba mennek azt mondja mindenkinek, 
hogy testvérek, ami részben igaz is volt, mert valóban rokonok voltak. 
Bár tartalmát tekintve nem volt hazugság, mégis az üzenete valótlan.

Amikor a fenti igén elmélkedünk, akkor az életében a mérleg túloldalát vizsgáljuk. 
Mikor mindentől függetlenül igaz volt. Nem azért mert tévedhetetlen volt. Közel sem volt tökéletes. 
Nem is erről beszél az Ige. Hitt Istennek, és ezt Ő igazságnak tulajdonította számára. 
Ábrahámnak szabadott tévedni és hibázni. Így lett nagy nemzetek atyja. Neked is szabad.

A kérdés nem az, hogy igazad van e. Inkább tévedj Istennel az oldaladon, mint legyen igazad nélküle.

(Ömböli Dávid)

Fogadd jól a kritikát❣️

,,💓Szívleld meg az intést, és hallgass az okos beszédre!,,
Példabeszédek könyve 23. fejezet 12. vers

Az ember igyekszik elkerülni a szégyent, legyen szó az élet bármely területéről. 

Ezért háborodunk fel, ha a szomszéd átkopog, hogy hangos a TV, ezért esik rosszul, 
ha az óvodából azt a hírt kapjuk, hogy a gyermekünk meghúzta egy társa haját és ezért olyan nehéz segítséget kérni a boltban, ha nem találjuk, amit keresünk. 
Nem szeretjük, ha emlékeztetnek rá, hogy mi is követhetünk el hibákat, a mi gyermekünk sem tökéletes és nem vagyunk minden ismeret birtokában.

A kritikát is ezért olyan nehéz sokszor elfogadni. 
Hiába érkezik a legjobb helyről, a legjobb szándékkal, azt, hogy valamit nem jól csináltunk, 
vagy nem figyeltünk oda eléggé, nagyon nehéz mosollyal hallgatni. Pedig mi a baj vele? 
A másik ember tanácsain, javaslatain, kritikáin keresztül tudunk jobbá válni, legközelebb helyesebben dönteni.

A Példabeszédek könyve a bölcsesség könyve. 
Olyan tanácsok vannak benne, amik közül sok (ha nem is mind — ha érzékenyebb lelkű vagy, ne olvasd el a mai igét követő verset...) a mai napig jó tanácsként szolgálnak a számunkra: legyünk mértékletesek, ne irigykedjünk, szeressünk embertársunkat, legyünk jótékonyak... 
Ezek közül mind olyan tanácsok, amit a 21. század embere is jól teszi, ha megfogadja.

De nem elég, ha csupán a több ezer éves intésre figyelünk! 
Hallgassuk meg az okos beszédet és ne szégyenkezzünk: mindenki követ el hibákat, senki nem birtokolja a bölcsek kövét. Szívleljük meg az intést, hiszen ezek által válunk még jobbá!

(Ömböli Krisztián)

SZERET AZ ÚR⭐

,,⭐Szeret az Úr, azért nincs még végünk, mert nem fogyott el irgalma: 
minden reggel megújul. Nagy a te hűséged!,, Jeremiás siralmai 3:22-23 RÚF

Az, hogy olvasod a mai napra kijelölt igét, azt bizonyítja, hogy bizony nagy az Úr hűsége és szeretete. Vagy az a tény, hogy Jeremiás a fogság ellenére még életben volt, és le tudta írni ezeket a sorokat, azt bizonyítja, hogy Jeremiás egyedüli reményét az Úr véget nem érő szeretetébe helyezte, 
mert irgalma soha nem ér végét.

Egy olyan emberi szívről szól az ige, akiben a reményvesztettség ellenére is fellángol a hit.

Mi történik akkor, amikor már azt érezzük, hogy körülöttünk minden elveszett? 
Mi történik, amikor félünk attól, hogy elveszítünk valakit, valamit, amit nagyon szeretünk?

„Segítségül hívtam nevedet, Uram, a verem mélyéről.
Mellém léptél, mikor kiáltottam hozzád, ezt mondtad: Ne félj!” (Jeremiás siralmai 3,55.57)

Mi történik? Közel jön az Úr.

Egy történet szerint Roberth szerető férj és gondoskodó apa volt. 
Egyik nap a tengeren hajózva nagy viharba keveredett. A hajó felborult, Roberth pedig egy mentőmellénnyel a vízbe esett. 
Nagyon fázott, a part meg nagyon távol volt tőle. Egyik percben felkiáltott: 
Uram, bár nem tudom hogyan fogod tudni megoldani, de igen nagy szükségem van a szabadításodra!

Pár percen belül elmúlt a vihar, és egy másik hajós meglátta őt a vízben. 
Elmondása szerint, miután felkiáltott a félelme eltűnt, ezt követően békességet, nyugalmat érzett.

Érezzük és lássuk, hogy bennünket a Megváltó a tenyerén hordoz.

2026. június 17., szerda

Hogy váljak jobb emberré💓?

,,💓A Lélek gyümölcse pedig: szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség, szelídség, önmegtartóztatás. Az ilyenek ellen nincs törvény.,, Galatákhoz 5. fejezet 22-23. versei

Sokan felteszik ezt a kérdést, akik elégedetlenek magukkal és hisznek a személyiség fejleszthetőségében.
Minden bizonyára helyénvaló is.
A Biblia is egyetért azzal, hogy sohasem szabad arról lemondanunk, hogy jobb emberekké válhatunk.
Az evangélium lapjain, még azt is elolvashatjuk, hogy maga, Jézus Krisztus is kifejezte ebbéli meggyőződését több alkalommal. Például, amikor új nevet adott Péternek, vagy megváltoztatta a "menydörgés fiait".
Azt is megmutatta mindezzel, hogy Neki semmi sem lehetetlen.

Személyiségünk fejlesztésében fontos szerepet játszhat az önismeret és a reflexió. 
Hiszen fel kell tárnunk jellemünk vakfoltjait, a hibáinkkal szembe kell néznünk, hogy lássuk saját gyengeségeinket, amikkel kezdenünk kell valamit.
Jó, ha odafigyelünk az érzelmi intelligencia kérdéseire is. 
Ha figyelünk másokra anélkül, hogy azonnal a saját válaszunkon gondolkodnánk.
Ha megpróbálnánk tudatosan gyakorolni az empátiát, hogy mások helyzetébe is belegondoljunk, különösen konfliktushelyzetekben.
Odafigyelhetünk érzelmeink kezelésére is, hogy megtanuljunk uralkodni az indulatainkon, mint például a düh, a harag, vagy az elkeseredés.

Hinnünk kell a pozitív változás lehetőségében (Növekedés szemléletmód) úgy magunk, mind mások kapcsán.
Megértve azt, hogy ehhez el kell fogadnunk a kritikát is, mert az nem támadás ellenünk, hanem lehetőség a fejlődésre.

És még sorolhatnám a pszichológia ide vonatkozó érveit.
De van egy, ami nekem különösen tetszett.
Az értékrend alapú cselekvés messzemenően kihat személyiségünk fejlődésére. 
Vagyis az, ha meghatározzuk valódi értékeinket és ha azokhoz mindig hűen cselekszünk.
Mert az integritás nagyon is meghatározó azzal kapcsolatban, milyen emberré válunk a végén.

Pál ezen értékek meghatározásában akar segíteni a gyülekezetnek a levelében azzal, hogy meghatározza mik ezek:A szeretet, az öröm, a békesség, a türelem, a szívesség, a jóság, hűség, szelídség, mértékletesség, vagyis önmegtartóztatás.

De ennél még többet is mond.
Azt állítja, hogy ezek összhangban vannak Istennel, mert a Lélektől származnak.
Vagyis Isten, aki a legfőbb Jó, átadja az Ő értékeit nekünk, hogy mi is jók legyünk.

De ennél is tovább megy az apostol.
Mert ezeket az értékeket a Lélek gyümölcseinek tekinti.
Vagyis nem csak arról szól a történet, hogy megismerhetjük Isten legfőbb értékeit, hanem arról is, 
hogy Ő maga hoz bennünket összhangba azokkal!
Hiszen a Lélek gyümölcsiről köztudomású, hogy végül azok bennünk, a mi lelkünkben, gondolkodásunkban, sőt cselekedeteinkben is megjelennek.

Hát nem csodálatos! Ha felismertük, hogy jobb emberré szeretnénk válni, ha szeretnénk, 
hogy jellemünk fejlődjön, kapcsolatban kell maradnunk Istennel és engednünk kell, hogy Lelke által munkálkodjon bennünk!

(Restás László)

Mindörökké⭐

⭐Bízzál az Úrban, most és mindörökké..,, Zsoltárok 131:3

Képzeljünk el egy szülőt, aki telve szeretettel a gyermeke előtt áll.
Ujjával megsimogatja, és ajkaival halkan kimondja: „minden rendben lesz”.

Mindezek arra szolgálnak, hogy megnyugtassák és elcsendesítsék a csalódás, kellemetlenség vagy fájdalom közepette szorongó kisgyermeket.
Legtöbbünknek volt már ilyen szeretetteljes megnyilvánulásban része.

Amikor ezt a zsoltárt olvasom mindig ez a kép jut eszembe.Ez a zsoltár azt sugallja, hogy az író, 
Dávid olyasmit élt át, ami komoly elmélkedésre késztette.
Tapasztaltál már olyan csalódást, vereséget vagy kudarcot, amely mélyen elgondolkodtatott és imára késztetett? Mit teszel, amikor az élet körülményei megaláznak?
Amikor elbuksz egy vizsgán, vagy elveszítesz egy állást, vagy megtapasztalod egy kapcsolat végét?

Dávid kiöntötte szívét az Úrnak, és eközben őszinte lélekvizsgálatot végzett.
Amikor megbékélt a körülményeivel, olyan elégedettségre lelt, mint egy kisgyermek,
aki megelégszik azzal, hogy egyszerűen az édesanyjával lehet.

„Uram, nem fuvalkodik fel a szívem, nem kevély a tekintetem.
Nem törekszem arra, ami túl nagy és elérhetetlen nekem.
Inkább csitítottam, csendesítettem lelkemet, mint anya a gyermekét.
Mint a gyermek, olyan most a lelkem.
Bízzál, Izráel, az Úrban most és mindörökké!”
(Zsoltárok 131:1-3)

Az élet körülményei változnak. Mégis reménykedhetünk és elégedettek lehetünk, tudva, hogy van Valaki, aki megígérte, hogy soha nem hagy el minket.
Teljesen megbízhatunk benne.!

2026. június 16., kedd

Ne a körülményekre nézz❣️

,,💓Közösségben van az Úr az őt félőkkel, szövetségére tanítja őket. 
Szemem állandóan az Úrra néz, mert ő szabadítja ki lábamat a csapdából.,, 
25. Zsoltár 14-15.vers

A mai világban sok ember vágyik arra, hogy legyen valaki, akiben teljesen megbízhat. 
Dávid azonban egy különleges kapcsolatról beszél: Isten „közösségben van” azokkal, akik félik Őt. 
Ez nem rettegést jelent, hanem mély tiszteletet, szeretetet és engedelmességet.

Milyen csodálatos gondolat, hogy a mindenség Teremtője nem csupán uralkodni akar felettünk, 
hanem meg akarja osztani velünk akaratát és terveit! Isten nem távoli, közömbös hatalom. 
Barátként közeledik azokhoz, akik keresik Őt. Megérteti velük szövetségének igazságait, 
vezetést ad döntéseikben, és bölcsességet nyújt életük útvesztőiben.

Dávid ezután saját magatartását is megfogalmazza: „Szemem állandóan az Úrra néz.” 
Ez a hit titka. Nem a körülményekre, nem a nehézségekre, nem az emberek véleményére tekint, 
hanem Istenre. Amikor a tekintetünk Krisztuson marad, a félelem veszít erejéből, a kísértések pedig elveszítik vonzerejüket.

A „csapda” képe az élet csapdáira utal. Sokszor nem látjuk előre a veszélyeket, de Isten látja. 
Ő képes megszabadítani bennünket olyan helyzetekből is, amelyeket egyedül nem tudnánk elkerülni.

Van-e olyan terület az életedben, ahol inkább a problémára nézel, mint Isten ígéreteire?
Gondolkodj ezen és legyen áldott napod!


(Pörneki-Csomó Hajnalka)

„Köszönöm, hogy vagy!”⭐

https://youtu.be/dePdw9Ei7GY
⭐Az üdvözlőkártyákra nyomtatott ezernyi üzenet közül talán az egyik legmeghatóbb ez az egyszerű kijelentés: „Köszönöm, hogy vagy.” 
Ha megkapod ezt a kártyát, az illető nem feltétlen a kapott javakért hálás, hanem csak egyszerűen azért, hogy vagy neki, és ez mindennél többet ér számára.
Vajon ez a fajta érzelem jelezheti-e számunkra az egyik legjobb módját annak, hogy köszönetet mondjunk Istennek? 
Persze, van, amikor Isten kézzelfogható módon avatkozik be az életünkbe, és ilyenkor valami olyasmit mondunk, hogy „Köszönöm, Uram, hogy megkaphattam ezt az állást”. 

De leggyakrabban egyszerűen azt mondhatjuk: „Köszönöm, Istenem, hogy az vagy, aki vagy”.
Ez áll az olyan versek mögött, mint az: „Adjatok hálát az Úrnak, mert jó ő, szeretete örökké tart.” (1Krónikák 16,34) 

Köszönöm, Istenem, hogy az vagy, aki vagy - jó és szerető. „Hálát adok az Úrnak az ő igazságáért”. (Zsoltárok 7,17) 
Köszönöm Neked, Isten, aki Te vagy - a szent. És „Hálaadással járuljunk előtte... 
mert az Úr nagy Isten” (Zsoltárok 95,2-3). 
Köszönjük Neked, Isten, hogy aki vagy - a világmindenség mindenható Istene.

Ki az Isten? Ez elég ok arra, hogy abbahagyjuk, amit éppen csinálunk, és dicsőítsük és megköszönjük az értünk hozott áldozatot.
Köszönjük Neked, Istenünk, hogy egyszerűen Te vagy!

2026. június 15., hétfő

A halálról és dicsekvésről💓

,,💓Hiszen kegyelemből van üdvösségetek hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka; 
nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék.,, Efézusi levél 2:8-9

Szoktál dicsekedni? Mire vagy büszke? Hogyan, mivel dicsekszel, amikor dicsekszel?
Érdekes kérdés a dicsekvés kérdése. Egyrészről ott van a jól végzett munka öröme. 
Megelégedéssel tölt el, amikor valamit elkészítettünk, jó eredménnyel befejeztünk. 
A befektetett idő, energia meghozta gyümölcsét. 

Másrészről ott vannak az elbukások elrettentő történetei, kezdve Luciferrel (Ezékiel könyve 28:12-19), vagy Babilon királyával (Dániel könyve 4. fejezete), amelyek gyökerénél ott van az önfelmagasztalás, büszkeség, öndicsőítés…

A Biblia arra emlékeztet, hogy minden hátterében ott van Isten kegyelmének ajándéka, ezért legyünk hálásak, és dicsőítsük Istent. Hálánk és dicsekedésünk többet árul el a kegyelemhez való viszonyulásunkról, mint gondolnánk!
Te miért adsz hálát, kit magasztalsz ma?

Legyen áldott a napod!
(Hites Gábor)

Isten útja⭐

https://www.youtube.com/watch?v=ZcORtFY5HR8
⭐1. Isten megvéd. Be kell látnunk, hogy a veszélyek világában élünk. 
Elég egy vírus, hogy életerőnk elillanjon, s gyenge, erőtlen kezeinket az ég felé nyújtsuk segítségért, 
s ajkaink repesve kiáltanak Istenünk: 
„Adj, Uram, erőt, mert oly gyenge vagyok. ”Mit tehetnénk az ilyen helyzetben? – kérdezhetnénk.
Szoktuk mondani: Imádkozzunk! Ilyen egyszerű lenne? – kérdezik sokan.
S hangzik a válasz: Ez a legkevesebb, de egyben ez a legtöbb, amit tehetünk embertársunk iránt.

2. Isten körbezár. Szívünket túláradó hála tölti be, mert ő tart életben bennünket, s nem engedi, 
hogy lábunk meginogjon. A zsoltáros bizonyságot tesz arról, hogy csakis Isten kegyelmének köszönhetően maradtak meg épségben. 
Ő az, aki Atyai gondoskodásával megóvta az ellenséget szeretett népét.

Hogyan működik?
Képzeljünk egy kisgyermeket, aki az életének első lépéseit igyekszik megtenni.
Az első lépéseknél szorosan megragadja édesanyja kezét, szorítja az ujját, 
míg azt nem érzi, hogy lábai annyira megerősödtek, hogy egyedül is el tud indulni. 
Amikor elindul, akkor sem marad teljesen egyedül. 
Jobbról-balról egy szülői kéz oltalmazza, védelmezi, megóvja az esetleges sérülésektől, veszélyektől.

Megtapasztalója voltál-e annak, amikor megoltalmazott, megvédett, körbezárt téged Isten? 
Ha igen, akkor adj hálát érte.
S ha utad, még roskadozva járod, s talán azt érzed, hogy a legnagyobb ínségben elhagyott Isten, 
akkor jusson eszedbe, hogy talán a legsúlyosabb próbák alatt Ő téged a tenyerében hordozott.

2026. június 14., vasárnap

Milyen a hangod, Uram?💓

,,💓Óvakodjatok a hamis prófétáktól, akik báránybőrbe bújva jönnek hozzátok, de belül ragadozó farkasok. Gyümölcseikről ismeritek meg őket. 
Tüskebokorról szednek-e szőlőt, vagy bogáncskóróról fügét? 
Így minden jó fa jó gyümölcsöt terem, a rossz fa pedig rossz gyümölcsöt terem.,, Máté ev. 7:15-17

Annyi zaj vesz körül minket a nap minden percében, annyian mondanak véleményt rólad, állítják, hogy Istennek ez kedves és amazt gyűlöli, hogy ez a zene az ő szíve szerint való, a másik pedig maga az ördög találmánya. 
Könyvekről, filmekről, irányzatokról, kezdeményezésekről mondanak véleményt a te nevedben. 
Történelmi eseményeknél, természeti katasztrófáknál és mindennapos történéseknél nyilatkoznak arról, hogy mi a te akaratod.

De miért mi akarjuk megmondani innen a Földről nézve, hogy mégis mit gondol a Mindenható? 
Miért akarunk a magunk megalkotta korlátok közé szorítani téged, a végtelen Teremtőt?
Igen, ezernyi történet van a Bibliában, amiben beszélnek rólad, de valljuk be, nem mindegyik egyértelműen fekete-fehéren. 
Mit kezdjünk azokkal az elbeszélésekkel, melyek népírtásról, erőszakról szólnak? 
Honnan tudjam, milyen vagy?

Ma közelítsük meg a kérdést onnan, amiről ez a rövid példabeszéd szól!
Nézzük a gyümölcsöket, a tetteket! Isten legmonumentálisabb tette az, hogy emberré lett értünk. Krisztusban lejött közénk, eggyé vált az emberiséggel, élt, alkotott, meghalt és feltámadt, tökéletesen bemutatva, milyen is Isten valójában.

Nézzük ezen a gyümölcsön keresztül a bennünk lévő kérdéseket! 
Legyen Krisztus élete a fókuszban, mert ilyen az Isten. És aki mást mond, az nem állít igazat. 
Ez az Isten szeret, elfogad és hazavár minden pillanatban. 
Ez az Isten a végsőkig elmegy érted, és sose nyugszik meg azzal, hogy „jóvanezígy”, majdcsak lesz valahogy. Ennek az Istennek a saját élete sem túl drága érted.
Kérdéseink mindig is lesznek, és ez így van jól. 
De legyen a fókuszban a kereszten függő Isten, így talán könnyebb továbblépni akkor is, ha nem értjük.

(Szilvási-Csizmadia Andrea)

Keresd az Urat! ⭐

http://www.biblia.hu/biblia_k/k_14_20.htm
⭐Egy barátomnak gyors műtétre volt szüksége, gyorsan kellett cselekedni. 
Láttam, ahogyan az orvos a falhoz dőlve leguggolt és elkezdett imádkozni. 
Az orvos biztosított minket arról, hogy már több ezer embernek segített ugyanezzel a problémával. 
Ennek ellenére a beavatkozás előtt imádkozott, és kérte Istent, hogy jó eredményt biztosítson. 
Nagyon hálás vagyok, hogy így tett.

Jósáfát, egy tapasztalt nemzeti vezető imádkozott egy válsághelyzetben. 
Három nemzet egyesült ellene, és azért jöttek, hogy megtámadják a népét. 
Bár több mint két évtizedes tapasztalattal rendelkezett, úgy döntött, hogy megkérdezi Istent, mit tegyen. 
Így imádkozott: "[Mi] hozzád kiáltunk szorongattatásunkban, és te meghallgatsz minket, és megmentesz minket" (2Krónikák 20:9)

 Útmutatást is kért, mondván: "Nem tudjuk, mit tegyünk, de szemünk rajtad van" (12. v.). 
Jósáfát alázatos hozzáállása a kihíváshoz megnyitotta szívét Isten közreműködése előtt, amely bátorítás és isteni beavatkozás formájában érkezett.

Nem számít, mennyi tapasztalatunk van bizonyos területeken, a segítségért való imádkozás szent bizalmat fejleszt Istenre. 
Emlékeztet bennünket arra, hogy Ő többet tud, mint mi, és végső soron Ő irányít. 
Alázatos helyzetbe hoz minket - egy olyan helyre, ahol örömmel válaszol és támogat minket, függetlenül attól, hogy mi lesz a végeredmény.




2026. június 13., szombat

Isten nyomában❣️

,,💓Keressétek az Urat, amíg megtalálható! Hívjátok segítségül, amíg közel van!,, 
Ézsaiás próféta könyve 55:6

Szent-Györgyi Albert, Nobel-díjas biokémikusunk pontosan 85 évvel ezelőtt, 1941. június 13-án jelentette be, hogy felfedezte, miként lehet magas C-vitamin tartalmú készítményeket előállítani.

Ez azért számított forradalmi felfedezésnek, mert a tudomány akkor már évszázadok óta próbálta megtalálni és előállítani azt a rejtőzködő anyagot, amelyről tudták, hogy alkalmas többek között a skorbut nevű betegség megelőzésére és kezelésére.

Számos tudós próbálta már kinyerni ezt az akkor még ismeretlen anyagot azokból a gyümölcsökből, főleg citrusfélékből, amelyekről tudták, hogy tartalmazzák a vegyületet.

Mindeközben Szent-Györgyi, egy egészen más, mellékvesével kapcsolatos kutatásai során előállított, és általa hexuronsavnak nevezett vegyületről állapította meg, hogy az valójában a tudósok által hőn áhított C-vitamin.

Szent-Györgyi végül azt is felfedezte, hogy nem a citrusokból, és nem a káposztából, 
hanem a paprikából lehet a legegyszerűbben előállítani ezt a vitamint.

Ezek a felfedezések juttatták el őt, és az egész orvostudományt általánosan is a vitaminok felfedezéséig és előállításáig, ami végül az emberek általános egészségének javításához, 
valamint azóta is számtalan élet megmentéséhez vezetett.

Az élet nagy kutatóival, felfedezőivel rendszeresen megtörténik az, ami Szent-Györgyi Alberttel is történt.
Kutatásaik során talán nem is gondolják, lesz-e eredménye a sok munkának, és időnként az is kiderül, hogy az, amit keresnek, talán végig elérhető volt számukra, vagy a birtokukban volt.

Ugyanígy működik ez, amikor egyszerű, hétköznapi, mégis kíváncsi, eltökélt emberként Istent keressük.
Talán nem is gondoljuk, milyen eredménye lesz kutatásainknak, és maga a Biblia is azt mondja, 
hogy sokkal közelebb van hozzánk, mint gondolnánk. 
És mikor végre megtaláljuk, felfedezzük őt, nem csak a saját életünk, de potenciálisan számos körülöttünk élő ember élete örökre megváltozik.

Keressük hát az Urat minden nap, mert ő megtalálható a legegyszerűbb, leghétköznapibb dologban is, és talán még nem is tudjuk, de már a birtokunkban van!

(Cserpán Ádám)

Lehetőséged van ⭐

Https://youtu.be/Gm-UpyDkkAc
⭐Thomas Edison feltalálta az első elektromos izzót. 
Jonas Salk kifejlesztett egy hatékony gyermekbénulás elleni oltást. 
Michelangelo csodás festményeket hagyott az utókor számára. 
De mi a helyzet veled? Miért kerültél a Földre? Hogyan fogod eltölteni az életedet?

Ebben a fejezetben arról olvasunk, hogy Éva „teherbe esett, és megszülte Kaint” 
Miután először a kezében tartotta Kaint, Éva kijelentette: „Az Úr segítségével fiút szültem.” 

Egy kisgyermek világrajövetele után egy édesanya rendkívüli bizonyságot tesz:
 „Az Úr segítségével. 
Én egyedül Tőle függök” – vagyis, az, hogy a kisfiát a karjaiban tarthatja az Úr segítségével történt.
A történet másik csodája, hogy pár évszázad után egy Fiú által a Megváltás csodája is megvalósul az emberiség történetében (János 3,16). Micsoda örökség!

A szülőség csak egy a sok közül, ahogyan az emberek maradandóan hozzájárulnak ehhez a világhoz. 
Talán a te felajánlásod egy olyan szobából tör elő, ahol írsz, zenélsz vagy festesz. 
Talán példát mutatsz egy másik embernek, aki távol van Istentől. 
Lehet, hogy a hátrahagyott munkád, kezeidnek gyógyító ereje az; vagy a hétköznapi életben szerzett hírneved lesz az. 
Mindenesetre a szavaid visszhangozzák-e Éva kijelentését:
 „Az Úr segítségével jöhetett létre!”?

Mit fogsz tenni az Úr segítségével az Ő tiszteletéért?

2026. június 12., péntek

“Lenni vagy nem lenni! Ez itt a kérdés💓”

,,💓Jézus ekkor ezt mondta neki: Én vagyok a feltámadás és az élet, aki hisz énbennem, ha meghal is, él; és aki él, és hisz énbennem, az nem hal meg soha. Hiszed-e ezt?,, János ev. 11. fejezet 25, 26. v

Van a Boney M. együttesnek egy játékos dallamú kis karácsonyi éneke. Ez a „Mary's Boy Child”.

A dalocska refrénje nyers fordításban így hangzik: „Mária fiú gyermeke megszületett karácsonykor, hogy az ember örökké élhessen a karácsony napja miatt.”

Bármilyen élethelyzetben, kultúrában élsz, egyszer szembe kell nézned a mulandóság kérdésével, amelyre épp attól függően, hogy milyen kultúrában élsz, van egy válasz.
1. „Darwin gyermekeiként” mi a majommal közös ősök utódai, amíg fiatalok vagyunk, úgy érezzük, „sose halunk meg”. Azonban ahogy öregszünk, szembe kell néznünk a mulandóság tényével. 
De ez természetes. Élünk és meghalunk.
2. Isten gyermekeiként viszont a fenti ige lép érvénybe: „ha meghal is él”.

Utazunk az élet vonatán. És a vonat megáll. Kinézünk az ablakon, és az állomás neve: „Halál”. 
Ez természetes, ez része az életnek. De az a kérdés, hogy ez a végállomás, vagy a vonat tovább megy. Darwin vonatja nem megy tovább, de a JÓ ISTEN vonatja tovább megy a mennybe fel.

„>Kell ott fenn egy ország >Mely talán ránk is vár >Kell ott fenn egy ország >Amit senki nem talál >Kell ott fenn egy ország >Mely bárkit átölel >Kell ott fenn egy ország >Amit sosem rontunk el…”

Énekli Zorán szép dalában. De kinek van igaza? Apukám immár 16 éve, hogy elaludt, mint Lázár. „Boldogok a halottak, akik az Úrban haltak meg. “ (Jel. 14:13)

Mondja János Jelenések könyvében. Miért boldogok? Mert, „ha meghal is él”.
Félek a haláltól? Igen De van egy reményem. Hogy ez nem a végállomás.
„Mert tudom, hogy az én megváltóm él!”( Jób 19:25) ÁMEN

(Soós Róbert)

ADD ÁT JÉZUSNAK⭐

⭐Egy kisfiú hazament a templomból, és nagy izgalommal jelentette be, hogy hallott egy fiúról, 
aki halat adott Jézusnak. 
Ezért örömmel kezdett neki a halászatnak a házuk előtti kis tóban. 
Természetesen arra a kisfiúra gondolt, aki kenyerét és halát Jézusnak ajánlotta fel.

Jézus egész nap tanította a tömeget, és a tanítványok azt javasolták neki, hogy küldje el őket a faluba kenyeret venni. Jézus erre azt válaszolta: „Ti adjatok nekik enni” (Máté 14,16). 
A tanítványok tanácstalanok voltak, hiszen több mint ötezren voltak, akiket meg kellett etetni.

Talán ismered a történet folytatását: egy fiú odaadta az ebédjét - öt kis kenyeret és két halat -, 
és Jézus ezzel táplálta a tömeget. Az egyik felfogás szerint a fiú nagylelkűsége egyszerűen arra késztetett másokat is a tömegben, hogy osszák meg az ebédjüket, de Máté egyértelműen azt akarja, hogy megértsük, hogy ez egy csoda volt, és a történet mind a négy evangéliumban szerepel.

Mit tanulhatunk belőle? Családtagok, szomszédok, barátok, munkatársak és mások állnak körülöttünk különböző mértékű szükségben, nehézségben. 
Elküldjük-e őket azokhoz, akik nálunk alkalmasabbak? 
Bizonyára vannak olyan emberek, akiknek a szükségletei meghaladják a mi képességeinket, 
hogy segítsünk rajtuk, de nem mindig. 
Bármire is van lehetőséged - egy ölelés, egy kedves szó, egy meghallgató fül, egy rövid ima, 
egy kis bölcsesség, amit összegyűjtöttél - add át Jézusnak, és meglátod, hogy ő mit tud tenni.